روانشناسی

6 بیماری که سس گوجه فرنگی بروز می نماید

تهران (پانا) - بدون شک سس گوجه فرنگی در بین بسیاری از افراد به ویژه جوانان در سنین بالا بسیار محبوب است، با این حال این سس ممکن است خطرات بزرگی برای سلامتی انسان ایجاد کند.

2 مهر 1400

10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس

تهران (پانا) - عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به 10 چالش تعطیلی طولانی مدت مدارس، نوشت هزینه های تعطیلی مدارس به ویژه برای دانش آموزان حاشیه نشین شدید است.

20 شهریور 1400

10 علامت پنهان که حکایت از ابتلا به بیماری های جدی دارند

در این گزارش به چند علامت پنهانی که ممکن است نشان دهنده ابتلا به یک بیماری جدی باشند، اشاره می کنیم.

15 شهریور 1400

این نشانه ها به شما می گویند که نیار به سفر دارید

اگر به خاطر نمی آورید که آخرین بار چه زمانی به سفر رفتید، حتما به یک مسافرت احتیاج دارید. شاید خیلی از افراد از مرخصی ها و تعطیلاتی که دارند استفاده نمی کنند یا آنگونه که باید از تعطیلات خود استفاده بهینه نمی کنند. از آنجایی که رفتن به مسافرت باعث کاهش...

8 شهریور 1400

استرس های کرونایی عامل شیوع اختلالات روانی در اصفهان

متخصص روانشناسی بالینی گفت: استان اصفهان با ماندگاری کرونا، شاهد شیوع اختلالات روانی است.

7 شهریور 1400

دلایل شکست در کاهش وزن

مهر/یک متخصص تغذیه گفت: از آنجا که شاخص BMI ارتباط مستقیمی با قد و وزن دارد، با کاهش وزن می توانید شاخص توده بدنی خود را کاهش دهید.

8 مرداد 1400

امید چرا قاتل سریالی زنان شد؟

امید برک معروف به قاتل بزرگراه، مجرمی است که اقدام به ارتکاب 10فقره قتل علیه زنان جوان و میانسال در شهرستان کرج و شمال کشور نموده بود. او پس از دستگیری و اعتراف به قتل ها، انگیزه های مختلفی را برای ارتکاب این جنایت ها عنوان کرد.

3 مرداد 1400

ناسا دنیای جهنمی سیاره زهره را با دو کاوشکر جدید آنالیز خواهد نمود

با قوت دریافت وجود فسفین به عنوان نشانه احتمالی حیات در جو غلیظ سیاره زهره، توجه به این سیاره بیشتر هم شده و اکنون ناسا پس از سال ها، طی دو مأموریت فضاپیماهای جدیدی را برای کاوش سیاره از نزدیک انتخاب نموده است.

3 تیر 1400

زنگ خطر افزایش زنان سرپرست خانوار ، روزگار سخت اقشار آسیب پذیر در دوران کرونا

تغییرات سبک زندگی و افزایش طلاق در طول سالهای اخیر نسبت به گذشته زنان زیادی را وارد بازار کار نموده و این گروه نسبت به سایر گروههای جامعه به توجه و حمایت بیشتری احتیاج دارند.

1 تیر 1400

آکواریوم یک کمدی سیاه است

شاهین کربلایی طاهر در گفت وگو با خبرنگاران درباره رمان آکواریوم اظهار کرد: این رمان را به زبان انگلیسی نوشتم و اکنون در سایت آمازون به فروش می رسد. آکواریوم داستان زندگی یک فرد عادی است که دچار ماجرایی به شدت غیرعادی در یک بستر فانتزی می گردد.

23 خرداد 1400

کوشش برای کشف اکسیر جاودانگی

بیماری های قلبی، سرطان، دیابت، زوال عقل و... فقط تعدادی از بیماری هایی هستند که هرساله میلیارد ها دلار صرف تحقیق و کوشش برای ریشه کن سازی آن ها انجام می گردد. با این وجود حتی اگر بشر بتواند درمانی قطعی برای هریک از این امراض پیدا کند، باز هم راه فراری از...

8 فروردین 1400

داستان ساخت بایوشاک؛ جهت طاقت فرسای رسیدن به یک شاهکار

استودیوی ایرشنال گیمز همیشه اتمسفر کاری عجیبی داشته. اخراج شدن یکی از اعضا در روز اول کاری را متصور شوید؛ این دقیقا یکی از موارد رایج در فرایند کاری استودیو بود. پاول هل کواست در حالی که تنها یک روز از آمدنش به استودیو گذشته بود، با پیام تعجب برانگیز اخراج...

10 اسفند 1399

اثرات منفی تماشای مسابقات ورزشی قبل خواب

نمناک/بسیاری از افراد ترجیح می دهند که ورزش ها را از داخل ورزشگاه ببینند اما برخی دیگر راحتی خانه را اولویت می دانند. در هر صورت تماشای مسابقات ورزشی آخر شب ها تاثیر منفی روی استراحت شبانه شما می گذارد.

22 بهمن 1399

راه نجات از همدستی آلودگی هوا و کرونا

یک متخصص تغذیه گفت: کنار هم قرار دریافت آلودگی هوا و کرونا بسیار نگران کننده است که با تغذیه سالم می توان این آسیب را تا حدی کنترل کرد.

21 بهمن 1399

گلسنگ ها؛ معیاری مطلوب برای شاخص کیفی هوا

یک کارشناس برنامه ریزی و محیط زیست شهری، با بیان اینکه گلسنگ ها به عنوان شاخص کیفی هوا می توانند بهترین اثربخشی و مطلوبیت را داشته باشند، گفت: آلودگی هوا در کلانشهرها یکی از معضلات و مسائل محیط زیست شهری است و یکی از روش های طبیعی در تعیین میزان غلظت آلاینده...

15 آذر 1399

حقیقت های روانشناسی

مثل همیشه سلام به شما خوب های آلبالویی ، گایز های کافئینی خودم .

12 آبان 1399

ماجرای حذف سلبریتی ها از شوتبال

محمد پیوندی کارگردان شوتبال درباره تغییر رویکرد این مسابقه در فصل دوم، از فضای سلبریتی محور به سمت دعوت از مردم عادی برای رقابت، توضیحاتی ارائه کرد.

25 مهر 1399

وزارت بهداشت: تصویر روشنی از کرونا وجود ندارد

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر این که مخالفان برگزاری کنکور به جای کوشش برای تعویق، دنبال راه حل هایی برای برگزاری بهتر این آزمون باشند، گفت: با توجه به اینکه تصویر روشنی از ادامه فرایند شیوع کرونا در کشور وجود ندارد، بنابراین ما نمی توانیم...

30 شهریور 1399

ارتقا و حفظ حافظه نقش مهمی در سلامت شناختی دوران سالمندی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، دکتر جواد حاتمی استاد دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران و مجری طرح تغییرات حافظه و کارکردهای اجرایی آن درگذر از بزرگسالی به سالمندی گفت: حافظه با افزایش سن کاهش می یابد، اما میزان کاهش...

12 مرداد 1399

سه راه عالی برای افزایش عزت نفس

در مورد عزت نفس، زیاد خوانده اید؟ عزت نفس، زیربنای رشد درونی و رضایت عمیق از زندگی است. افراد با عزت نفس، هرچقدر هم مسائل بیرونی و محیطی داشته باشند، کم نمی آورند. عزت نفس را احترام به خود یا خود ارزشمندی نامیده اند.

11 مرداد 1399
تعداد: (33)