ادبیات

پیغام تبریک تولد برادر (تولدت مبارک داداش جونم)

پیغام تبریک تولد برادر صدای قلب خواهر یا برادری است که به دنبال واژه هایی در قالب متن تولد برادر برای ابراز احساسات در روز تولد موجودی بی نظیر در زندگی اش می شود. در مطلب حاضر بهترین جملات تبریک تولد برادر را برای شما نوشته ایم.

21 تیر 1400

آکواریوم یک کمدی سیاه است

شاهین کربلایی طاهر در گفت وگو با خبرنگاران درباره رمان آکواریوم اظهار کرد: این رمان را به زبان انگلیسی نوشتم و اکنون در سایت آمازون به فروش می رسد. آکواریوم داستان زندگی یک فرد عادی است که دچار ماجرایی به شدت غیرعادی در یک بستر فانتزی می گردد.

23 خرداد 1400

شماره 181 مجله هنر موسیقی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران مجله هنر موسیقی، اولین نشریه موسیقی پس از انقلاب 1357 ایران است و از اردیبهشت ماه سال 1377 به مدیرمسئولی و سردبیری مهدی ستایشگر منتشر می گردد ؛ ماهنامه ای که توسعه فرهنگ موسیقایی و آنالیز دیدگاه های هنری آن و اطلاع رسانی جهت ارتقا موسیقی...

25 اردیبهشت 1400

چند گام به سمت عدالت فرهنگی

قرار است به زودی از تقریظ رهبری بر کتاب عصرهای کریسکان رونمایی گردد اما این بار داستان از خیلی جنبه ها با رونمایی های قبل فرق دارد.

26 فروردین 1400

آیا باید به وعده آمریکا برای پایان جنگ یمن خوش بین بود؟ بایدن به دنبال نفوذ مستقیم

تلاش های بایدن برای خاتمه دادن به بحران یمن از طریق کاهش حمایت های خود از عربستان شاید برای کارشناسان غربی نشان از خاتمه بخشیدن بحران یمن از طریق دیپلماسی دارد؛ اما با توجه به شواهد، تلاش برای افزایش نفوذ مستقیم ایالات متحده در یمن تعبیر می شود.

22 اسفند 1399

انشا درباره دریا به 5 سبک متنوع و زیبا

انشا درباره دریا شامل انشاهای مفید و متنوع برای کلیه مقاطع تحصیلی است که با محتوا های گوناگون مثل انشا در مورد دریا و زیبایی های آن، توصیف دریا، انشا درباره دریا به زبان ادبی، انشا تخیلی و داستانی در مورد دریا و انشا جانشین سازی دریا آورده...

16 اسفند 1399

کوئنتین تارانتینو 12 فیلم محبوبش از تاریخ سینما را انتخاب کرد

دوره ای که به دنبال همه گیری بیماری کرونا، خانه نشین شده ایم، زمان مناسبی است تا بیش از پیش خودمان را به دنیای سینما نزدیک کنیم؛ چه چیزی بهتر از این که ابتدا فیلم های پیشنهادی یکی از بزرگترین کارگردان های عصر حاضر را ببینیم. اگر هوادار سینمای تارانتینو...

29 دی 1399

5 مکان دیدنی ازبکستان که در انتظار شماست

ازبکستان کشوری زیبا در آسیای میانه است که دارای میراث فرهنگی غنی و تاریخی طولانی است.

10 آذر 1399

خانه موزه استاد ابوالحسن صبا در تهران، تصاویر

وی از هنرمندان برجسته موسیقی در نیمه قرن اول می باشد و شاگردان پیروز و با استعداد بسیاری را در صنعت موسیقی ایران پرورش داده است. استاد صبا روش هایی که در نواختن سازهای ایرانی به کار گرفت، نوازندگان نسل های بعدی را بسیار تحت تأثیر قرار داد.

10 آبان 1399

خطری که ادبیات را تهدید می کند

شهریار عباسی می گوید: نشر بنگاه اقتصادی و فرهنگی است و زمانی که شرایط اقتصادی نشر آشفته می شود ناشران به سمت تولید بیشتر کتاب های عامه پسند می فرایند و این خطر ادبیات را تهدید می کند.

20 شهریور 1399

تست زنیِ حرفه ای چگونه است؟

تشریحی بودن امتحانات در دوران تحصیل، داوطلبان کنکور را دچار سردرگمی می نماید و چگونه تست زدن، دغدغه اصلی آنها می گردد.

21 مرداد 1399

آموزش آنلاین زبان روسی در دانشگاه علامه طباطبایی

نخستین برنامه آموزشی آنلاین زبان روسی با مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه دولتی اوستیای شمالی در روسیه اجرامی شود.

16 خرداد 1399

فال آنلاین دیوان حافظ چهارشنبه 30 بهمن ماه 98

بعضی حافظ را لسان الغیب می گویند یعنی کسی که از غیب سخن می گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ کس زبان غیب نیست.

14 فروردین 1399

نویسندگانی که در تبعید خوش درخشیدند ، مجموعه عکس ها

بعضی از مهم ترین آثار ادبیات دنیا حاصل تخیل و ادراک نویسنده هایی است که یا شخصا زندگی در تبعید را انتخاب کردند و یا به اجبار دور از زدگاه شان دست به قلم بردند.

1 بهمن 1398

نامگذاری چند خیابان تهران به نام های دهخدا، مشخص و شهیدی

رئیس مؤسسه لغت نامه دهخدا خاطرنشان کرد که با همکاری شورای شهر تهران، در آینده نزدیک چند خیابان تهران به نام علامه دهخدا، دکتر مشخص و دکتر شهیدی نامگذاری می گردد.

6 آبان 1398

در مجالس عزای حسینی با بچه ها چگونه رفتار کنیم؟

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به خانواده ها توصیه کرد: برای شکل گیری خاطرات خوبی از مجالس عزای حسینی در ذهن بچه ها خود برنامه ریزی نمایند.

25 مهر 1398

مرمتِ آرامگاه ناجی زبان فارسی به تخریب دیوار چندصدساله اش رسیده!

به نظر می رسد همه چیز خوب پیش می رود، مرمت گران برای دومین بار در طول دو سال گذشته سراغ آرامگاه یعقوب لیث صفاری در جندی شاپور رفته اند، تا آرامگاه ناجی زبان فارسی را بعد از سال ها سروسامان دهند، اما ...

15 شهریور 1398

انفعال آمریکا در مقابل تصمیم قاطعانه و بموقع ایران

درخواست آمریکا از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای برگزاری جلسه شورای حکام یک اقدام تبلیغاتی و از روی انفعال است.

24 مرداد 1398

باغ کتاب تهران میزبان شب شاعر بلغارستان

شب نیکولا واپتساروف، شاعر بلغار، چارشنبه 29 خرداد از ساعت 6 تا 8 عصر در باغ کتاب تهران برگزار می گردد.

14 مرداد 1398

آیین 200ساله قنبرخوانی در کاشمر برگزار گردید

مراسم آیینی قنبرخوانی هم زمان با فرارسیدن سالروز شهادت حضرت علی (ع) با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان این شهر برگزار گردید.

5 مرداد 1398
تعداد: (23)