شماره 181 مجله هنر موسیقی منتشر شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها مجله هنر موسیقی، اولین نشریه موسیقی پس از انقلاب 1357 ایران است و از اردیبهشت ماه سال 1377 به مدیرمسئولی و سردبیری مهدی ستایشگر منتشر می گردد ؛ ماهنامه ای که توسعه فرهنگ موسیقایی و آنالیز دیدگاه های هنری آن و اطلاع رسانی جهت ارتقا موسیقی را جزو اهداف خود قرار داده است.

شماره 181 مجله هنر موسیقی منتشر شد

ای خوابِ ندیده! عنوان سرمقاله این شماره به قلم سردبیر است که اشاره ای به بیماری کرونا می نماید و گریزی هم به عدم استفاده از تخلص در شعرهایش می زند که در بخشی از آن آمده است: هر چند در این روزگار هم دیگر کمتر شاعری از تخلص مانند گذشته استفاده می نماید اما چه خوب است که نقاش ها و دیگر هنرمندان چیزی شبیه و به مانند تخلص شاعرانه ندارند!

دیگر مطالب متنوع این شماره مجله هنر موسیقی عبارت اند از: افزوده ای بر کتاب شعر سایه در موسیقی ایرانی، یادداشت هایی به پاسداشت و مناسبت 60 سالگی آذین موحد، گفت وگو با آذین موحد، قسمت دوم نقد و آنالیز متدهای آموزشی سه تار، طرح کمیته ساماندهی گروه نوازی موسیقی ایرانی، تاثیر تاریخ بر کیفیت سنجی آثار هنری، پای صحبت بنان، آنالیز شیوه نت نویسی در دست نوشته های مرتضی محجوبی، نگاهی به زندگی علمی و هنری رحیم (فرهنگ) مطلوبی، روایتی دیگر از تاریخ گفتمان احیای موسیقی کلاسیک ایرانی در دهه 50 شمسی، گونه شناسی موسیقی قومی کرمان، ریشه یابی روابط نت های متغیرِ دستگاه نوا از ردیف میرزاعبداللّه بر اساس مبحث اسباب تنافر، تاثیر موسیقی بر فرآیند زبان آموزی بچه ها، قسمت هشتم یک صد آلبوم برتر تاریخ موسیقی راک و نگاهی به قطعۀ خواب از گروه الکتروکیوت.

شماره 181 مجله هنر موسیقی آذر-اسفند 1399 ویژه نوروز به همراه گفت وگویی مبسوط با آذین موحد در 172 صفحه و با قیمت 35000 تومان منتشر شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "شماره 181 مجله هنر موسیقی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره 181 مجله هنر موسیقی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید