صنایع دستی

معرفی چند تا از معروف ترین مراکز خرید سرعین، عکس

این شهر چشمه های آب گرم بسیار زیادی دارد. بخش بزرگی از معروفیت آن به دلیل وجود همین چشمه ها است. سرعین معروف ترین منطقه گردشگری در اردبیل محسوب می شود.

9 مرداد 1400

سیلوی تاریخی اهواز به مکان گردشگری تبدیل می گردد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با بیان اینکه حفظ اصالت فنی و صنعتی سیلوی اهواز به اسم یکی از نمادهای تاریخی این کلان شهر یک اولویت اساسی محسوب می گردد گفت: مالک این سازه تاریخی به صراحت اعلام نموده که تمایلی به تغییر کاربری (تخریب) این...

1 مرداد 1400

نمایشگاه عکس آثار ثبت ملی موزه فرش برگزار می گردد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پریسا بیضایی روز یکشنبه 28 دی ماه 99، با بیان این که در این نمایشگاه آثار نفیس و منحصر به فرد موزه به نمایش گذاشته می گردد، اضافه کرد: آثار به نمایش گذاشته شده شامل فرش، نمد، گلیم از...

30 بهمن 1399

تک درخت افرای قفقازی در بانه شناسایی شد

ایسنا/ براساس سخنان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بانه، تک درخت افرای قفقازی در بانه شناسایی شد.

18 دی 1399

خانه موزه استاد ابوالحسن صبا در تهران، تصاویر

وی از هنرمندان برجسته موسیقی در نیمه قرن اول می باشد و شاگردان پیروز و با استعداد بسیاری را در صنعت موسیقی ایران پرورش داده است. استاد صبا روش هایی که در نواختن سازهای ایرانی به کار گرفت، نوازندگان نسل های بعدی را بسیار تحت تأثیر قرار داد.

10 آبان 1399

راهنمای تور، لس آنجلس، کالیفرنیا

توماس کوک خط هوایی جدید به لس آنجلس شانس کشف بهترین تفریحگاه­های کالیفرنیا را به مردم بریتیش برای گذراندن تعطیلاتشان می­دهد. افسانه محلی ستاره­ها، سواحل آفتابی و درخشان را با محله­ های پر شور و پر از فعالیت، فرهنگی با کلاس جهانی و چندین پارک با شهرت...

30 مهر 1399

گردشگری دریایی مازندران وارد فصل جدیدی شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، گردشگری دریایی مازندران وارد فصل جدیدی شد.

22 مهر 1399

آنالیز نهایی پرونده های ثبت ملی شهرها و روستاهای صنایع دستی، اعتراض به اقدام ترکیه و خبرهای خوش برای فعالان گردشگری

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در برنامه بدون خط خوردگی از رادیو تبادل نظر به تشریح مهمترین برنامه های این وزارتخانه در یک هفته گذشته پرداخت.

5 مهر 1399

اردبیل به قطب گردشگری ایران تبدیل می گردد

معاون وزیر گردشگری و میراث فرهنگی گفت: با توجه به ظرفیت های گردشگری در مناطق مختلف اردبیل، این استان به قطب گردشگری ایران تبدیل می گردد.

12 شهریور 1399

زیرساخت های گردشگری در روستای سونج بانه تقویت می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بانه از تقویت

10 شهریور 1399

کشف کتیبه خط پهلوی در تیمره خمین

محمد ناصری فر، نویسنده کتاب سنگ نگاره های تیمره گفت: تفاوت این کتیبه با دیگر کتیبه های خط پهلوی کشف شده در ایران(کتیبه های حاکمان) این است که این آثار خطی متعلق به مردمانی عادی و کسانی است که از قدرت های حاکمیتی به دور بوده اند.

2 شهریور 1399

توسعه پایدار گردشگری در روستاهای ساحلی

مدیریت یکپارچه سواحل و مدیریت در حوزه های ساحلی به عنوان سیستم های حساس محیطی، احتیاج به کارگیری راهبردهایی متناسب با ویژگی های اجتماعی فرهنگی، محیطی و مدیریتی به ویژه در سکونتگاه های روستایی دارد

29 مرداد 1399

افتتاح کتاب فروشی های جدید چه نسبتی با گسترش بازار کتاب دارد؟

خبرنگاران (ایبنا): قیمت های همیشه صعودی کاغذ و کتاب؛ آمار همیشه پایین سرانه مطالعه و جامعه کم کتاب خوان، افزایش سرانه استفاده از فضای مجازی و این قبیل موارد در این چند سال اخیر، بازار کتاب فروشی ها را از رونق انداخته و برخی از کتاب فروشی ها را به تعطیلی...

24 مرداد 1399

منطقه نمونه گردشگری سد اکباتان همدان دارای طرح جامع گردشگری می گردد

معاون سرمایه گذاری و توسعه منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از شروع به کار تیم مطالعاتی شهرداری برای تهیه طرح جامع منطقه نمونه گردشگری سداکباتان اطلاع داد.

20 تیر 1399

تمدید و صدور بیمه 110 هنرمند صنایع دستی در خراسان شمالی

سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در سال جاری بیمه 110 نفر از صنعتگران این حوزه تمدید و صادر شد.

17 اردیبهشت 1399

اهدای بسته های مواد غذایی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

بسته های اهدایی مواد غذایی از سوی کارکنان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.

8 اردیبهشت 1399

بازار عکس سلفی در سرمای کوهرنگ داغ شد، تجربه گذر ازدیواره های برفی

خبرنگاران - گروه استان ها: شهرستان کوهرنگ مهم ترین شهرستان برف گیر کشور محسوب شده که سرچشمه سه رودخانه بزرگ کارون، دز و زاینده رود است.

27 فروردین 1399

میراث طبیعی تهران برای نخستین بار در سال 98 ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: لزوم توجه به میراث طبیعی در استان تهران موجب شد تا 2 اثر درخت کهنسال امامزاده قاسم و آبشار سنگان بخش کن به عنوان اولین نمونه های آثار طبیعی استان تهران در شهریورماه سال 98 در فهرست میراث طبیعی...

25 فروردین 1399

جاذبه های طبیعی و فرهنگی قم ناشناخته مانده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم گفت: محور توسعه استان قم گردشگری مذهبی است اما با این وجود دارای جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیاری است که حتی برای مردم ایران ناشناخته مانده است.

5 بهمن 1398

کارگاه تخصصی الیاف گلابتون در موزه فرش برگزار می گردد

کارگاه تخصصی معرفی فن شناسی الیاف گلابتون تولیدشده در دوران معاصر توسط موزه فرش ایران با همکاری انجمن علمی فرش برگزار می گردد.

3 آذر 1398
تعداد: (37)