معرفی چند تا از معروف ترین مراکز خرید سرعین، عکس

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، این شهر چشمه های آب گرم بسیار زیادی دارد. بخش بزرگی از معروفیت آن به دلیل وجود همین چشمه ها است. سرعین معروف ترین منطقه گردشگری در اردبیل محسوب می شود.

معرفی چند تا از معروف ترین مراکز خرید سرعین، عکس

سرعین از واژه ترکی سریین به معنای منطقه خنک گرفته شده است. در فرهنگ لغات عربی هم سرعین به معنای سرچشمه است. به همین دلیل این منطقه با این نام شناخته شده است.

علاوه بر چشمه آب گرم، جاهای دیدنی سرعین متعدد هستند و تماشای آن ها خالی از لطف نیست. جاذبه های جهانگردی و چشمه های آب گرم سرعین که علاوه بر جنبه تفریحی، جنبه درمانی هم دارند، سبب شده است تا جهانگردان زیادی همه ساله به خصوص در فصل تابستان به این شهر سفر کنند. در فصل زمستان هم پیست اسکی آلوراس در سرعین مملو از جهانگردانی است که از شهرهای دور و نزدیک به سرعین سفر کرده اند.

با تهیه بلیط هواپیما اردبیل و اتوبوس می توان به اردبیل و پس از آن به سرعین سفر کرد.

اردبیل و سرعین دارای سوغاتی های منحصر به فردی است این سوغاتی های متنوع را می توان از مراکز خرید سرعین خریداری کرد. سرعین پاساژها و مجتمع های تجاری مختلفی دارد که مراکز خوبی جهت خرید انواع لوازم و سوغاتی هستند.

سوغات سرعین

سرعین دارای سوغاتی های متنوعی است که می توانید آن ها را از تمامی فروشگاه ها و مراکز خرید سرعین تهیه کنید. محصولات زیر از مشهورترین سوغاتی های سرعین هستند.

عسل سرعین

طبیعت سرعین به گونه ای است که بیشترین میزان عسل و کندوها در آن قرار گرفته است. این عسل ها دارای انواع مختلفی هستند و در طعم های گوناگونی عرضه می شوند. عسل گون، گشهم، آفتابگردان، آویشن و ... مشهورترین این عسل ها هستند. عسل سرعین را می توانید از تمامی فروشگاه های سطح شهر خریداری کنید.

کره و سرشیر

کره و سرشیر در سرعین یک صبحانه عالی و منحصر به فرد است. این محصولات را هم می توانید به نام سوغات خریداری کنید اما توجه کنید که نگه داری آن ها برای مدت طولانی ممکن است سبب فاسد شدن آن بگردد.

رسته

رسته یک نوع شکلات محلی این شهر است و در اغلب روستاهای سرعین یافت می گردد. این محصول طعم منحصر به فردی دارد . رسته از شیر، شکر، خامه، گلوکز، مغز گردو و .... تهیه شده است.

حلوا سیاه

قره حلوا یکی از خوراکی های محلی سرعین است. مواد اصلی این حلوا کره و عسل است. این سوغات در اردبیل هم یافت می گردد. در فروشگاه های سطح شهر و پاساژهای سرعین می توانید حلوای سیاه را با بسته بندی های شیک جهت سوغاتی خریداری کنید.

مسگری سرعین

اردبیل دارای تاریخچه قدیمی در صنعت مسگری است. انواع ظروف، ابزار، بدلیجات و دیگر محصولات مسی در این شهر به فروش می رسد. یکی از مجذوب کننده ترین سوغاتی های این شهر خرید محصولات مسی است. طروف مسی را می توانید از بازارهای قدیمی سرعین خریداری کنید. بدلیجات شیک مسی را هم می توانید از پاساژها و مراکز خرید سرعین خریداری کنید.

گلیم و ورنی

در روستاهای این شهر گلیم های زیبایی بافته می گردد. جهانگرد های خارجی به این مدل سوغاتی علاقه زیادی نشان می دهند. نقشه کشتی نوح یکی از معروف ترین طرح های فرش در سرعین است. ورنی هم از دیگر سوغاتی های این شهر است کهبیشتر از طریق رنان عشایر در سرعین بافته می گردد. گلیم و ورنی را می توانید از مراکز خرید در سرعین خریداری کنید. در بیشتر فروشگاه های سطح شهر سوغاتی های خوراکی به فروش می رسد.

سوغاتی های سرعین را از کجا بخریم؟

بیشتر مغازه های عسل، کره، سرشیر فروشی و در کل خوراکی های سرعین در خیابان های اصلی سرعین هم چون خیابان ولیعصر و دور میدان واقع شده اند. مغازه هایی که به فروش صنایع دستی، جاجیم و گلیم، ورنی و محصولات چرمی می پردازند اغلب داخل پاساژها و مراکز خرید سرعین قرار گرفته اند.

در ادامه به معرفی برخی از مراکز خرید سرعین خواهیم پرداخت.

مرکز خرید مانائوس

این مرکز خرید یکی از بزرگ ترین ساختمان های تجاری در سرعین است و دسترسی آسانی دارد. تمامی اجناس مورد نیاز خود اعم از پوشاک، خوراک، دکوری، بدلیجات، ظرف و ... را می توانید از این مرکز تجاری خریداری کنید. تنوع فروشگاه های مرکز خرید مانائوس به گونه ای است که می توانید تمامی محصولات سوغاتی سرعین را از آن خریداری کنید. واژه مانائوس از یک شهر در برزیل با همین نام گرفته شده است.

مرکز خرید آدنا مال سرعین

مرکز خرید آدنامال در میدانی به نام سیمرغ در شهر سرعین واقع شده است و از نظر موقعیت جغرافیایی به مراکزی هم چون بازار اطلس و مجتمع آب درمانی مدرن دره لرسویی نزدیک است. تهیه غذا یاعلی و آژانس سرعین هم در نزدیکی این محموعه واقع شده اند. این مجتمع تجاری دارای بخش های بسیار گوناگونی است و به یکی از مراکز تفریحی و جهانگردی در سرعین تبدیل شده است. این مجتمع از بخش هایی هم چون سالن ورزشی و بیلیارد، فروشگاه های متعدد، سرزمین حیوانات (زوفان)، شهربازی، فودکورت، مارکت بزرگ و .... تشکیل شده است.

اگر قصد دارید برای دوستان و آشنایان خود سوغات خریداری کنید، پیشنهاد می گردد که حتماً یه این مرکز خرید سر بزنید.

مرکز خرید آدنا یکی از بهترین پاساژهای موجود در سرعین است و انواع و اقسام فروشگاه ها در آن وجود دارد.

این مرکز خرید اغلب اوقات شلوغ و پر رفت و آمد است.

مرکز خرید اوراپارک

مرکز خرید اوراپارک متشکل از فروشگاه هایی است که می توانید در آن ها خوراکی های مشهور سرعین را خریداری کنید. عسل با طعم چهل گیاه، سرشیر، رسته، قره حلوا، انواع تخمه، آب نبات و ... از مشهورترین سوغاتی های خوراکی سرعین هستند که می توانید آن ها را از این پاساژ خریداری کنید.

دسترسی به این مرکز خرید ساده است و به کمک آژانس و یا تاکسی های سرعین می توان به این پاساژ رسید.

بازار اطلس سرعین

یکی از مراکز خریدی که اغلب جهانگرد ها به آن مراجعه می کنند، مرکز خرید اطلس سرعین است. این بازار در میدان گامیشگلی و محله ولیعصر سرعین واقع شده است. این پاساژ دارای مغازه هایی هم چون بدلیحات، پوشاک، کیف و کفش، ظرف و کریستال، فروشگاه های دکوری و ... است. از نظر موقعیت جغرافیایی، بازار اطلس سرعین به هتل هایی هم چون لاله، ارشاد، گاومیش گلی و هتل رویال پارک سرعیت نزدیک است.

مرکز خرید آتا

یکی دیگر از پاساژهایی که جهت خرید سوغات می توانید به آن مراجعه کنید، مرکز خرید آتا در شهر سرعین است. از نظر موقعیت حغرافیایی، این مرکز خرید در نزدیکی مرکز بهداشت شبانه روزی سرعین و کترینگ شکم پر قرار گرفته است. هتل آیلار هم در نزدیکی این مجموعه واقع شده است.

مرکز خرید لاله سرعین

مجتمع تجاری و خدماتی لاله یکی از مشهورترین و قدیمی ترین پاساژهای سرعین است. این پاساژ توقفگاه مسافران و جهانگرد هایی است که به این شهر سفر می کنند. این مجموعه وسعت چندانی ندارد اما فروشگاه های آن بسیار متنوع هستند. می توانید انواع سوغاتی های خوراکی و صنایع دستی سرعین را از این پاساژ خریداری کنید. از مشهورترین فروشگاه های این مجموعه می توان به فروشگاه مربوط به زیورآلات نقره و فروشگاهی با دکوری های از جنس سنگ مرمر اشاره کرد. مجتمع تجاری و خدماتی لاله سرعین، در میدان ولیعصر و جنب مجتمع آب درمانی سبلان واقع شده است.

مرکز خرید مهستان

این مجتمع تجاری که در خیابان شریعتی در محله ولیعصر سرعین واقع شده است، از نظر موقعیت جغرافیایی نزدیک مرکز خرید لاله، گاومیش گلی و هتل رویال سرعین واقع شده است.

بازار قدیمی سرعین

یکی از معروف ترین بازارهای سرعین، بازار قدیمی است که ساخت و احداث آن به دوره صفویه باز می گردد. این بازار یک نمای تاریخی هم به تعداد میرود. طاق های جناغی و گنبدهای ساده این بازار بسیار دیدنی هستند. لازم به ذکر است که بخشی از این بازار قدیمی به علت بافت فرسوده تخریب شده است. سنگ نوشته های قدیمی در این بازار موجود است که تماشای آن ها خالی از لطف نیست. این بازار در خیابان امام خمینی سرعین واقع شده است.

سخن پایانی

سرعین شهر چشمه های آب گرم است. این چشمه ها خواص درمانی زیادی دارند و بسیار دیدنی هستند زیرا از دل زمین می جوشند. همین امر سبب شده است تا همه ساله جهانگردان خارجی و داخلی به این شهر سفر کنند.

در واقع اصلی ترین جاذبه های جهانگردی سرعین، همین چشمه های آب گرم و طبیعت زیبای آن است که اصلی ترین عامل جذب جهانگرد به این منطقه محسوب می گردد.

علاوه بر این جاذبه های دیدنی شهر سرعین هم بسیار مشهور هستند. تابستان های سرعین بسیار پر جنب و جوش و دیدنی است. تمام خیابان های این شهر مملو از مغازه های کوچک و بزرگ است که به فروش اجناس سنتی، خوراکی های محلی و دیگر اقلام می پردازند. برای خرید سوغاتی می توانید به این بازارهای کوچک و محلی مراجعه کنید اما بهتر است سری هم به پاساژها و مراکز تجاری سرعین بزنید.

مسافران و جهانگردان می توانند با خرید بلیط هواپیما به این شهر سفر کنند. بلیط برای شهر اردبیل وجود دارد. پس از رسیدن به اردبیل به کمک اتوبوس و تاکسی های برون شهری می توانید به سرعین سفر کنید.

منبع: گردشبان

به "معرفی چند تا از معروف ترین مراکز خرید سرعین، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی چند تا از معروف ترین مراکز خرید سرعین، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید