وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد ، واردات فایزر در دستور کار نیست

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با انتشار اطلاعیه ای خاطرنشان کرد: از آنجاکه براساس آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان باردار در مراکز واکسیناسیون به وسیله شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می گردد، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.

وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد ، واردات فایزر در دستور کار نیست

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به این توضیح است:

با توجه به ارجاع موضوع واکسیناسیون زنان باردار به وسیله وزیر بهداشت به کمیته علمی کرونا، اعضای کمیته ملی واکسن کووید19 در جلسه اخیر خود با اجماع و تکیه بر شواهد معتبر علمی به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون این افراد کماکان با واکسن سینوفارم که یکی از معتبرترین واکسن های حال حاضر جهان و دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت است، ادامه یابد.

از آنجا که براساس آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان باردار در مراکز واکسیناسیون به وسیله شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می گردد، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.

بنابر توصیه سازمان جهانی بهداشت، برترین واکسن اولین واکسن در دسترس افراد است که به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران از همان بدو واکسیناسیون، معتبرترین واکسن ها را تهیه نموده و در بخش فراوری داخلی هم ضمن تسهیل در امور فراورینمایندگان، به منظور تامین سلامت مردم در این موضوع، سختگیری هایی لحاظ نموده است. لذا از هموطنان عزیز تقاضا شده است که نسبت به تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت اقدام نمایند.

تاخیر در دریافت واکسن حتی برای یک روز، موجب تاخیر در ایمنی لازم جامعه می گردد، لذا با تکیه بر اهمیت موضوع، اقدام به دریافت واکسن نموده و منتظر واکسن دیگری نباشند.

خوشبختانه با کوشش های شبانه روزی رییس جمهور، معاون اول، وزیر بهداشت و تمامی ارکان دولت، فرایند واردات و تامین واکسن کرونا به طور چشمگیری سرعت گرفته و به تبع آن هم تزریق واکسن با سرعت مناسبی در کشور در حال اجرا است. در قالب قرنطینه هوشمند و پس از رسیدن جامعه به سطح مناسبی از پوشش واکسیناسیون، محدودیت های اعمال شده در طول مدت مقابله با کرونا برای افراد واکسینه شده برداشته می گردد بنابراین هموطنانی که تا کنون پیروز به تزریق واکسن نشده اند، می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir اقدام به اخذ نوبت و تزریق واکسن کرونا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد ، واردات فایزر در دستور کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد ، واردات فایزر در دستور کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید