فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و سلامت قلب و مغز

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سیب زمینی سرشار از فیبر و پتاسیم است و می تواند موجب افزایش روند هضم، میزان کلسترول و کنترل دیابت گردد. وانگهی، سیب زمینی می تواند با بیخوابی مقابله کند. محققان فواید سیب زمینی را به توضیح زیر اعلام می نمایند:

فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و سلامت قلب و مغز

حفظ سلامت قلب و عروق: سیب زمینی سرشار از فیبر، پتاسیم، و ویتامین های C و B6 است که می تواند برای سلامت قلب مفید باشد. میزان فیبر موجود در آن می تواند به کنترل میزان کلسترول و حفاظت از قلب هم یاری کند. نتایج مطالعات نشان می دهد خوردن سیب زمینی به دوری از بیماری قلبی ایسکمیک نیز یاری می نماید. با مصرف به اندازه سیب زمینی می توان ریسک بیماری های قلبی را کاهش داد.

پیشگیری از سرطان: طبق نتایج یک مطالعه، مصرف سیب زمینی می تواند به دوری از سرطان یاری کند. سیب زمینی سرشار از ویتامین C است و می تواند به کاهش ریسک ابتلا به سرطان معده یاری کند. ضروری است سیب زمینی به شکل پخته، کبابی یا پوره شده مصرف گردد و از مصرف سرخ شده آن پرهیز گردد.

حفظ سلامت مغز: سیب زمینی مملو از اسید آلفا لیپوئیک است که می تواند به بهبود عملکرد مغز و کاهش زوال شناختی یاری کند. همچنین می تواند به مقابله با افسردگی یاری کند. سیب زمینی همچنین بر انتقال دهنده های عصبی مغز هم که مسئول کنترل خلقیات و رفتار هستند تاثیر دارد. این ماده خوراکی به دلیل میزان بالا ویتامین C می تواند از اسیب سلولی هم پیشگیری کند.

ایجاد استخوان های قوی تر: سیب زمینی مملو از منیزیم بوده و می تواند برای سلامت استخوان ها هم مفید باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و سلامت قلب و مغز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید سیب زمینی در پیشگیری از سرطان و سلامت قلب و مغز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید