دقت سنسور اکسیژن اپل واچ سری 6 در حد تجهیزات بیمارستانی است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، به نظر می رسد که شرکت اپل با معرفی اپل واچ سری 6 نوعی ابزار پزشکی را به جامعه عرضه نموده است.طبق مطالعات و آنالیز محققان دانشگاه سائوپائولو ی برزیل، استفاده از اپل واچ سری 6 یک روش معتبر برای نظارت بر غلظت اکسیژن خون در بیماران ریوی به تعداد می آید.

دقت سنسور اکسیژن اپل واچ سری 6 در حد تجهیزات بیمارستانی است

بنابراین از این گجت هوشمند می توان در کنترل بیماری های مختلف پزشکی استفاده کرد. اپل واچ سری 6 سنسور اکسیژن خون جدیدی را به جامعه پزشکی معرفی نموده است که می تواند جایگزین دستگاه پالس اکسیمتر گردد. تحقیقات پزشکی ثابت نموده است که سنسور اکسیژن این گجت می تواند در جامعه پزشکی کاربرد های مهمی داشته باشد.

مطالعات پزشکان و محققان دانشگاه سائوپائولو ی برزیل در خصوص دقت عملکرد این واچ به چاپ مجله نیچر انگلستان رسیده است. در این آنالیز سنسور اکسیژن اپل واچ سری 6 با یک دستگاه پالس اکسیمتر پزشکی مقایسه شده است. در جریان این پژوهش روی حدود 100 بیمار بینابینی ریه (ILD) و انسداد ریوی (COPD) از کلینیک پنومولوژی، آزمایش هایی به وسیله این دو دستگاه انجام شد و نتایج آن ها مورد تجزیه و تحلیل دقیق نهاده شد. نکته جالب اینجا بود که بین نتایج سنسور اکسیژن اپل واچ سری 6 و دستگاه پالس اکسیمتر پزشکی یک ارتباط قوی و بسیار نزدیکی وجود دارد. در حالی که، سنسور اکسیژن اپل واچ غلظت اکسیژن خون بالاتری را گزارش نموده بود اما بین نتایج دو دستگاه تفاوت های زیادی درمورد غلظت اکسیژن خون و ضربان قلب مشاهده نشد.

بنابراین از این مطالعه این طور می گردد نتیجه گرفت که استفاده از اپل واچ سری 6 روشی مطمئن برای کنترل غلظت اکسیژن خون و ضربان قلب در بیماران ریوی خواهد بود و دقت بالای این گجت پرطرفدار آن را به یکی از ابزار های روز پزشکی تبدیل نموده است. فناوری ساعت های هوشمند روز جهان با سرعت قابل ملاحظه ای در حال پیشرفت است و برای استفاده از این گجت ها در کنترل علائم حیاتی سایر بیماران به مطالعه و آنالیز های پزشکی بیشتری نیاز است.

شرکت اپل بعلاوه مطالعات خود را در زمینه های مختلف پزشکی با همکاری سازمان های خارجی شروع نموده است. این شرکت در ماه آوریل، با دانشگاه واشنگتن آمریکا برای مطالعه و آنالیز بیماری آنفولانزای سیاتل همکاری کرد تا بفهمد آیا اپل واچ می تواند بیماری هایی مانند فو یا سایر بیماری های تنفسی را پیش بینی کند یا نه.

در ماه سپتامبر، شرکت Biogen مطالعه ای را با شرکت اپل و تیم تحقیقاتی دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) در خصوص چگونگی عملکرد اپل واچ در تشخیص علائم بیماری های عصبی، از جمله زوال عقلی و افسردگی شروع کرد. به نظر می رسد که این غول جهانی تکنولوژی با عرضه این سری از اپل واچ ها نشان داده است که می تواند در علم پزشکی هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

منبع: appleinsider

منبع: دیجیکالا مگ

به "دقت سنسور اکسیژن اپل واچ سری 6 در حد تجهیزات بیمارستانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقت سنسور اکسیژن اپل واچ سری 6 در حد تجهیزات بیمارستانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید