خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نهاده شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نحوه تحت پوشش قرار گرفتن خدمات ناباروری از سوی این سازمان را تشریح کرد.

خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نهاده شد

به گزارش تامین اجتماعی، میرهاشم موسوی در این باره گفت: بر این اساس، لازم است، زوجین نابارور ابتدا در مدیریت درمان استان، تشکیل پرونده داده و سپس نسبت به دریافت خدمت از مراکز مجاز ارائه نماینده خدمات ناباروری، اقدام نمایند.

وی در مورد نحوه مراجعه بیمه شدگان برای دریافت این خدمات گفت: لازم است زوجین نابارور (خانم های زیر 45 سال) با مراجعه به مراکز مجاز درمان ناباروری نسبت به دریافت گواهی پزشک مبنی بر ناباروری اقدام نمایند و با در دست داشتن گواهی صادره برای تشکیل پرونده به مدیریت درمان استان مراجعه و سپس نسبت به ادامه سیر درمان اقدام نمایند.

موسوی اضافه نمود: هزینه داروهای مورد احتیاج در درمان ناباروری از سال 1392 بر اساس تفاهم نامه مابین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی سازمان تامین اجتماعی به زوجین نابارور پرداخت شده است.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی همیشه خدمات پاراکلینیکی و تشخیصی مانند سونوگرافی، هیستروسکوپی، هیستروگرافی، لاپاراسکوپی های تشخیصی، توبوپلاستی و آزمایشات تشخیص طبی و هورمونی را به زوجین نابارور ارائه می نموده است.

موسوی اضافه نمود: این سازمان علاوه بر موارد ذکر شده، اعمال جراحی مربوط به درمان نازایی مانند واریکوسل، آندومتریوز، تخمدان پلی کیستیک، چسبندگی های داخل شکمی و غیره را نیز تحت پوشش داشته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بعلاوه در مورد نحوه پذیرش و رسیدگی به نسخ و اسناد مراکز طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی از تاریخ یکم دی1400 گفت: اسناد بستری مراکز دولتی و دانشگاهی و غیردانشگاهی طرف قرارداد، صرفا به صورت مکانیزه قابل پذیرش است.

موسوی اضافه نمود: در صورت عدم دسترسی به سامانه سپاس، کلیه مراکز غیردانشگاهی می توانند اسناد بستری را به وسیله API به سامانه رسا ارسال نمایند.

وی ادامه داد: فرایند رسیدگی به اسناد بستری مورد اشاره و بعلاوه فرایند پذیرش و رسیدگی به اسناد بستری که به واحد خسارت متفرقه ارائه می گردد، طبق روال مرسوم انجام می گیرد.

موسوی با بیان اینکه نسخ تجویزی تمامی پزشکان و درمانگران طرف قرارداد در بخش سرپایی، صرفا به شکل الکترونیک قابل پذیرش و پرداخت خواهد بود، گفت: مدیریت درمان استان با در نظر گرفتن شرایط محیطی و مسائل احتمالی موجود برای پزشکان در نسخه نویسی الکترونیک می تواند تا اطلاع ثانوی تا حداکثر 20 درصد از عملکرد ماهیانه پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد را به صورت نسخ کاغذی پذیرش، محاسبه و پرداخت کند.

وی اعلام کرد: خدمات ارائه شده (نسخه پیچی) به وسیله موسسات طرف قرارداد اعم از داروخانه، آزمایشگاه، مراکز تصویربرداری، پزشکی هسته ای و غیره صرفا در صورت ثبت و ارسال الکترونیک به وسیله واحد مذکور قابل پذیرش، محاسبه و پرداخت خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: پذیرش نسخ کاغذی در مواقع قطع برق و اینترنت و بعلاوه وقوع هرگونه بحران و بلایای طبیعی با تایید مدیریت درمان استان و به طور محدود، بلامانع خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید