باکتریِ عامل یک بیماری نادر و کشنده از جنوب آمریکا سر درآورد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مقامات بهداشتی مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا اعلام کردند که نمونه برداری های صورت گرفته از آب و خاک ایالات می سی سی پی در جنوب این کشور حاوی نوعی باکتری است که عامل بروز یک بیماری نادر و خطرناک در انسان محسوب می گردد.

باکتریِ عامل یک بیماری نادر و کشنده از جنوب آمریکا سر درآورد

به گزارش ایسنا، بیماری ناشی از این باکتری ملیویدوسیس (Melioidosis) نامیده می گردد و مسئولان بهداشتی ایالات متحده به همین دلیل به پزشکان هشدار داده اند که احتمال بروز علائم این بیماری را در افراد مبتلا در نظر داشته باشند.

دو نفر از ساکنان جنوب آمریکا به طور جداگانه در سال های 2020 و 2022 به این بیماری مبتلا شدند. مقامات بهداشتی ایالات متحده در پی شناسایی این دو مورد تصمیم به نمونه برداری از آب و خاک در نزدیکی محل زندگی آن ها گرفتند.

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا با وجود کشف باکتری عامل بیماری ملیویدوسیس در استان می سی سی پی همچنان بر این باور است که خطر شیوع این بیماری در بین عموم مردم بسیار کم است.

در عین حال تحقیقات مقامات بهداشتی آمریکا درباره این باکتری و اندازه پخش آن در محیط زیست جنوب آمریکا و منطقه خلیج مکزیک ادامه دارد.

بیماری ملیویدوسیس منجر به مرگ 10 تا 50 درصد از مبتلایان در سطح دنیا می گردد. علائم معمول این بیماری تب، درد های مفصلی و سردرد است. بیماری ملیویدوسیس می تواند منجر به ذات الریه، عفونت، شکل گیری آبسه یا تورم مغز گردد.

به گزارش سی ان ان، مسئولان بهداشتی آمریکا از افراد آسیب پذیر در می سی سی پی مانند سالمندان خواسته اند که ضمن پرهیز از تماس با آب های گل آلود، هنگام باغبانی از دستکش و چکمه استفاده نمایند.

منبع: فرارو

به "باکتریِ عامل یک بیماری نادر و کشنده از جنوب آمریکا سر درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکتریِ عامل یک بیماری نادر و کشنده از جنوب آمریکا سر درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید