11 هزار لوح گلی هخامنشی، سالم از آمریکا به کشور باز می گردد ، رشد 58 درصدی ورود گردشگران خارجی در شش ماهه اول 97

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 58 درصدی ورود گردشگران خارجی در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

11 هزار لوح گلی هخامنشی، سالم از آمریکا به کشور باز می گردد ، رشد 58 درصدی ورود گردشگران خارجی در شش ماهه اول 97

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عصر امروز چهارشنبه 21 آذر در حاشیه سفر خود به استان فارس و در گفت و گو با تعدادی از وبلاگ آبی اناری ها این استان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری حدود 4 میلیون و 800 هزار گردشگر از کشورمان دیدن کردند که این رشد 58 درصدی را نشان می دهد.

او همچنین به موضوع الواح گلی اشاره کرد و اضافه نمود: بیش از 11 هزار لوح گلی و تعداد زیادی قطعات شکسته این الواح که مربوط به باروی تخت جمشید است با رأی دیوانعالی آمریکا و بعد از کسب مجوز افک به کشور باز می گردد.

مونسان گفت: از این تعداد وزارت خزانه داری آمریکا در مرحله اول مجوز 1784 لوح را صادر کرده که توسط موسسه شرق شناسی شیکاگو در حال بسته بندی و ارسال به ایران است.

منبع: میراث آریا

به "11 هزار لوح گلی هخامنشی، سالم از آمریکا به کشور باز می گردد ، رشد 58 درصدی ورود گردشگران خارجی در شش ماهه اول 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 هزار لوح گلی هخامنشی، سالم از آمریکا به کشور باز می گردد ، رشد 58 درصدی ورود گردشگران خارجی در شش ماهه اول 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید