کانن EOS R5 قرار است اولین دوربین بدون آینه این شرکت با فیلم برداری 8K باشد!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، شرکت کانن دست به کار شده و می خواهد تمام انتقاداتی که کاربران به دوربین EOS R داشتند را در دوربین جدید خود یعنی کانن EOS R5 رفع کند! این شرکت امروز رسما اظهار داشت که در حال توسعه یک دوربین بدون آینه جدید با سنسور فول فریم است که قرار است جایگزین EOS R شود. اسم این دوربین هم همانطور که گفتیم قرار است کانن EOS R5 باشد. هیجان انگیزترین نکته درباره این دوربین، این است که در هنگام فیلم برداری، با رزولوشن 8K فیلم برداری می کند و سپس خروجی را با Downsampling در اندازه 4K ذخیره می کند. به این ترتیب خروجی 4K این دوربین، به مراتب شارپ تر از دیگر دوربین های بدون آینه خواهد بود. همچنین با این کار، یک مشکل بزرگ EOS R که فیلم برداری 4K بود، در نسل جدید رفع می شود.

کانن EOS R5 قرار است اولین دوربین بدون آینه این شرکت با فیلم برداری 8K باشد!

چنین ویژگی به لطف سنسور CMOS جدیدی که کانن می گوید ساخته، امکان پذیر شده است. همچنین این سنسور امکان عکاسی پیاپی را هم بهبود می بخشد و گفته شده در کانن EOS R5 می توان با سرعت 12 فریم در ثانیه به صورت پیاپی و با شاتر مکانیکی، عکاسی کرد. عکاسی با شاتر الکترونیک و بی صدای دوربین هم با سرعت 20 فریم در ثانیه انجام خواهد شد که فوق العاده است. کانن مشخصا گفته که این سرعت بالای عکاسی پیاپی، عکاسی از ورزشکاران در مراسم های ورزشی و دیگر اشیایی که سریع حرکت می کنند را تسهیل می بخشد. زمان بندی کانن برای معرفی این دوربین و ویژگی های آن نیز از یک جنبه دیگر حائز اهمیت است و آن، نزدیک شدن به المپیک 2020 توکیو است.

اگر هنوز درباره کانن EOS R5 هیجان زده نشده اید، بگذارید بگوییم که این دوربین قرار است به لرزشگیر سنسور هم مجهز باشد. دوباره، این موضوع یکی از انتقاداتی بود که به کانن EOS R به واسطه نداشتنش، وارد می کردند. در نهایت، بهبود بعدی در زمینه کارت حافظه است که گفته شده دوربین کانن EOS R5 مجهز با دو جایگاه برای قرار دادن کارت حافظه خواهد بود. البته این شرکت هنوز نگفته که از چه مدل کارت های حافظه در این دوربین پشتیبانی خواهد شد. دیگر چیزی که گفته نشده، کدک های فیلم برداری و دیتا ریت آن ها است. در زمینه کراپ در ویدیو هم صحبت نشده اما امیدواریم دیگر خبری از کراپ در فیلم برداری با این دوربین نباشد. همچنین با توجه به اینکه این دوربین فیلم برداری را در رزولوشن 8K انجام می دهد، حداقل رزولوشن سنسور برای این منظور باید 33 مگاپیکسل باشد. کانن که نگفته سنسور این دوربین چند مگاپیکسلی خواهد بود اما حداقل می دانیم هرچه باشد 33 یا بیشتر خواهد بود.

در نهایت، کانن گفته که در حال توسعه 9 لنز جدید از خانواده RF است که امسال عرضه خواهند شد. سه مورد از این ها، اکستندرهای تلفه فوتو 1.4X و 2X خواهند بود. همچنین لنز RF100-500 f/4.5-71 L IS USM هم به زودی عرضه خواهد شد که برای عکاسان ورزشی عالی است. هنوز خبری از قیمت دوربین و این لنزهای جدید در دسترس نیست اما این شرکت گفته که دوربین کانن EOS R5 را در نمایشگاه CP+ در توکیو که بین تاریخ های 8 تا 11 اسفند برگزار می شود، معرفی خواهد کرد. با این تفاسیر، شما درباره دوربین کانن EOS R5 چه فکر می کنید؟

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ

به "کانن EOS R5 قرار است اولین دوربین بدون آینه این شرکت با فیلم برداری 8K باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانن EOS R5 قرار است اولین دوربین بدون آینه این شرکت با فیلم برداری 8K باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید