رازهای خوش اندامی در میانسالی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، هیچ کدام از فعالیت های بدنی نمی توانند فرایند افزایش سن را متوقف نمایند اما شواهد نشان داده که فعالیت های بدنی امید به زندگی را با محدود کردن توسعه بیماری های مزمن افزایش می دهند و این تاثیر ورزش بخصوص بعد از سن 40 سالگی بسیار مشهود است.

رازهای خوش اندامی در میانسالی

برترین تمرینات قدرتی برای مردان بالای 40 سال

معمولا بیشتر افراد زمانی که به سن 35 یا 40 سالگی خود می رسند وزن اضافه می نمایند. این افزایش وزن بیشتر در ناحیه شکم دیده می گردد. بدن یک مرد در سن 20 سالگی به بالاترین حد قدرت فیزیکی خود دست پیدا می نماید اما زمانی که به سن 30 سالگی می رسید بدن شما کم کم قدرت خود را از دست خواهد داد.

به لطف تمرینات مقاومتی می توانید تناسب اندام خود را در سطح مناسبی نگه دارید اما زمانی که در سن 35 یا 40 سالگی خود قرار دارید باید تمرینات مقاومتی زیادی انجام دهید تا به خواسته خود دست یابید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم چند مورد از تمرینات قدرتی را بیان کنیم که برای مردان 40 سال و بالاتر مفید خواهد بود. پس همراه ما باشید.

به خوبی تمرین کنید اما زیاد به خودتان سخت نگیرید
زمانی که پا به سن می گذارید، بدن شما برای اینکه بتواند از تمرینات ورزشی و فیزیکی سخت ریکاوری کند به زمان بیشتری احتیاج خواهد داشت. انجام تمرینات قدرتی ایده خوبی است زیرا به شما اجازه می دهد بدن خود را در موقعیت سخت قرار دهید اما سعی کنید در ابتدای کار زیاد به خودتان سخت نگیرید. به عضلات، استخوان ها و مفاصل فرصت دهید خود را با فشار تمرینات مقاومتی منطبق نمایند. بعد از یک ماه یا بیشتر، می توانید شدت تمرینات ورزشی را بیشتر کنید اما در حال حاضر بهتر است بر روی آموزش های اسان تمرکز کنید و شرایط قلبی-عروقی خود را بهبود ببخشید.
با یک مربی تمرین کنید
اصلا مهم نیست چقدر تجربه انجام تمرینات ورزشی را دارید، کار کردن با یک مربی همواره برترین روش خواهد بود. مربی می تواند در اصلاح موقعیت بدنی نادرست به شما یاری کند، تمرینات ورزشی مناسب با سن شما را ایجاد نماید و برنامه غذایی را برای افزایش قدرت و چربی سوزی برنامه ریزی کند. شما می توانید از نصیحت های فردی که سال ها از عمر خود را صرف آموزش افراد نموده است بهره مند شوید.
رژیم غذایی مناسبی داشته باشید
رژیم غذایی شما نیز به میزان تمرینات ورزشی مهم است. شما باید پروتئین زیادی بخورید، مصرف کربوهیدرات را در اندازه میانه نگه دارید و اسیدهای چرب سالم را به میزان کافی دریافت کنید. بعلاوه به مواد معدنی بیشتر همانند آهن، کلسیم، فسفر، پتاسیم و غیره احتیاج خواهید داشت تا بتوانید استخوان ها، عضلات و مفاصل سالم تری داشته باشید.به اندازه غذایی که می خورید دقت کنید. تا جایی که می توانید تعادل را حفظ کنید و از مواد خام بهره مند شوید.
تمرینات ورزشی را به طور منظم انجام دهید
اگر هدف شما این است که تناسب اندامتان را حفظ کنید، وزن کم کنید، قدرت بدنی را بهبود ببخشید، اثرات پیری را کاهش دهید بهتر است حداقل سه بار در هفته تمرینات ورزشی خود را انجام دهید. اینکار به شما یاری می نماید همه عضلات موجود در بدن را هدف قرار دهید. اگر لازم بود روز چهارم را به برنامه ورزشی خود اضافه کنید و سعی کنید تمرینات بیشتری انجام دهید. به خاطر داشته باشید که بیشتر از 4 روز در هفته برای سن شما زیاد است.

شما باید بر روی استقامت سیستم قلبی-عروقی ، انعطاف پذیری و حرکت بدن خود تمرکز کنید. سایر روزهای هفته را به انجام کارهای هنری، یوگا، دویدن، دوچرخه سواری، شنا، کشش و سایر تمرینات سپری کنید تا بتوانید بدن خود و سلامت آن را بهبود ببخشید.

بیش از حد تمرین نکنید
حجم تمرینات ورزشی یکی از موارد مهمی است که باید مدنظر داشته باشید. اگر بیش از حد تمرین کنید و در هر بار تمرین حجم بیشتری از فعالیت ها را انجام دهید به زمان بیشتری برای ریکاوری احتیاج خواهید داشت. بیشتر از 30 ست در هر تمرین انجام ندهید.

اینکه در سن 40 سالگی خود قرار دارید بدین معنا نیست که نمی توانید تمرینات فیزیکی را انجام دهید. شما می توانید از تمرینات قدرتی بهره ببرید و سلامت بدن خود را تضمین نمایید.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "رازهای خوش اندامی در میانسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازهای خوش اندامی در میانسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید