در مجالس عزای حسینی با بچه ها چگونه رفتار کنیم؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به خانواده ها توصیه کرد: برای شکل گیری خاطرات خوبی از مجالس عزای حسینی در ذهن بچه ها خود برنامه ریزی نمایند.

در مجالس عزای حسینی با بچه ها چگونه رفتار کنیم؟

ناهید فضلی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ آبی اناری ها، با اشاره به حضور بچه ها در مجالس عزای حسینی گفت: تربیت دینی بچه ها از اینگونه مجالس شکل می گیرد لذا باید شرایط را طوری مدیریت کنیم که خاطرات خوبی از عزاداری های حسینی در ذهن بچه ها شکل بگیرد.

فضلی به خانواده ها توصیه کرد: قبل از شرکت در مراسم عزاداری های حسینی، متناسب با سن و سال کودک خود برایش شرح دهند که دارند کجا می روند، داستان چیست و چرا باید در این مراسم شرکت نمایند؟

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: خانواده ها باید از سخن گفتن در خصوص وقایع دردناک کربلا که احتمال می رود کودک را نگران نموده و احیانا بترساند، صرف نظر نموده و بیشتر بر روی صفات مثبت و مهربانی امام حسین (ع) و خصوصیات ویژه فرزندان ایشان مثل ادب، شجاعت، حمایت از مظلومان، احترام به بزرگتر و... تاکید نمایند.

وی افزود: خانواده ها برای آشنا کردن فرزندان خود با امام حسین (ع) و قیام عاشورا می توانند از کتاب های شعر و داستان هم یاری بگیرند.

فضلی همچنین از خانواده ها خواست تا اسباب بازی مورد علاقه فرزندشان را با خود همراه برده و توقع نداشته باشند بچه ها دست از کودکی خود برداشته و بازی کردن را در مجالس عزاداری تعطیل کند.

وی با بیان اینکه توان روحی، جسمی و حوصله بچه ها محدود است، از والدین خواست در جایی از هیئت بنشینند که دسترسی به بیرون از مراسم برای آنها آسان باشد و در میان مراسم دست کودک خود را گرفته و بیرون از هیئت دوری بزنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "در مجالس عزای حسینی با بچه ها چگونه رفتار کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مجالس عزای حسینی با بچه ها چگونه رفتار کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید