ترک سیگار موجب کاهش ریسک ابتلا به آرتروز می گردد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، آرتروز روماتوئید یک اختلال التهابی مزمن است که بر مفاصل، بخصوص مفاصل دست و پا، تأثیر می گذارد.

ترک سیگار موجب کاهش ریسک ابتلا به آرتروز می گردد

مطالعه نشان می دهد ریسک آرتروز روماتوئید سروپوزیتیو، زمانیکه بیماران دارای آنتی بادی های در خون شأن هستند که به تشخیص بیماری یاری می کند، در افرادی که سیگار را به مدت 30 سال یا بیشتر ترک نموده اند در مقایسه با زنانی که به تازگی سیگار را ترک نموده اند، 37 درصد کمتر است.

جفری اسپارکس، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان زنان و بریگام آمریکا، در این باره می گوید: مطالعه ما یکی از اولین مطالعاتی است که نشان می دهد تغییر رفتاری ترک بلندمدت سیگار ممکن است آغاز آرتروز روماتوئید سروپوزیتیو را به تعویق انداخته یا حتی از آغاز این بیماری پیشگیری نماید. از اینرو می توان دریافت تغییر در سبک زندگی، ریسک ابتلاء به بیماری روماتوئید سیستماتیک را اصلاح می کند.

محققان عنوان می نمایند هیچ رابطه ای بین سیگار کشیدن و آرتروز روماتوئید سرونگاتیو، زمانیکه بیماران دارای آنتی بادی های در خون شأن نیستند که به تشخیص بیماری یاری می کند، وجود ندارد؛ این مسئله نشاندهنده عوامل بیماری زا متفاوت در مقایسه با آرتروز روماتوئید سروپوزیتیو است.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، آرتروز روماتوئید بین سنین 20 تا 40 سال به اوج می رسد و در بین زنان شیوع بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترک سیگار موجب کاهش ریسک ابتلا به آرتروز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترک سیگار موجب کاهش ریسک ابتلا به آرتروز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید