ورزش موجب کاهش نشانگرهای جسمی آلزایمر می گردد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مطالعه جدید نشان می دهد ورزش منظم می تواند به پیشگیری از ابتلا به علائم جسمی بیماری آلزایمر در بین سایر فاکتورهای پرخطر این بیماری یاری کند.

ورزش موجب کاهش نشانگرهای جسمی آلزایمر می گردد

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه ویسکانسین آمریکا عنوان می نمایند جمعیتی که در اواخر میانسالی قرار دارند در معرض ریسک بالا بیماری آلزایمر هستند. در این گروه از افراد با داشتن فعالیت فیزیکی، تغییرات مرتبط با سن شان در نشانه های مرتبط با این بیماری کمتر بروز می نماید.

در این مطالعه، 317 شرکت نماینده دارای والدین مبتلا به آلزایمر مورد آنالیز قرار گرفتند. این افراد از لحاظ شناختی سالم بوده و بین سنین 40 تا 65 سال ثبت نام شدند.

تمامی شرکت نمایندگان پرسشنامه ای در خصوص فعالیت فیزیکی شان پر کردند و به منظور آنالیز چندین نشانگر مرتبط با بیماری آلزایمر تحت تست های نوروفیزیولوژیکی و اسکن مغز قرار گرفتند.

محققان داده های بدست آمده از افراد کمتر از 60 سال را با افراد مسن مقایسه کردند. آنها به کاهش توانایی های شناختی و افزایش نشانگرهای مرتبط با بیماری در افراد مسن تر پی بردند.

با این حال تاثیرات در افراد مسن تری که پنج روز در هفته حداقل 30 دقیقه ورزش در حد متوسط داشتند به مراتب ضعیف تر بود.

اوزیما اوکونکوو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: این مطالعات نشان می دهد تاثیر منفی افزایش سن و ریسک ژنتیکی نشانگرهای بیماری آلزایمر و شناخت در افراد دارای تحرک فیزیکی می تواند کمتر گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورزش موجب کاهش نشانگرهای جسمی آلزایمر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش موجب کاهش نشانگرهای جسمی آلزایمر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید