بیماری نادر کودک و عوارض عجیب آن

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران (پانا) - کودکی از بیماری بسیار نادر و عجیبی رنج می برد که هوای سرد موجب تشدید عوارض آن می گردد.

بیماری نادر کودک و عوارض عجیب آن

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، کودک اهل انگلستان از یک بیماری بسیار نادری رنج می برد که هر وقت در معرض سرماخوردگی قرار بگیرد درد شدیدی برای او ایجاد می نماید. دومینیک وید از اهالی سالفورد انگلیس پس از به جهان آمدن در هفته 27 بارداری، ماه ها در مراقبت های ویژه به سر برد و اکنون خانواده او در تلاشند 35000 پوند (44000 دلار) برای جراحی که زندگی او را تغییر می دهد، جمع نمایند.

این نوزاد که در بیمارستان رویال بولتون به دنیا آمد، قادر به تنفس بدون دستگاه نبود و در روده دچار عفونت شده بود که توانایی تنفس خوب را محدود می کرد، اما مقاومت را ادامه داد و پس از سه ماه و نیم از ICU مرخص شد. دومینیک 3 ماه بعد از تولد دیگر نیازی به اکسیژن نداشت، اضافه وزن پیدا نموده بود و همانطور که والدین او می گفتند بیدار و خرسند به نظر می رسید، اما وقتی به سنی رسید که قادر به چهار دست و پا رفتن نبود، پدر و مادر او احساس کردند مسئله ای پیش آمده است.

ترس والدین دومینیک هنگامی که پزشکان فرزندشان را معاینه کردند، تأیید شد، زیرا پزشکان گفتند که او پس از تولد دچار کمبود اکسیژن شده در نتیجه از ناحیه مغز آسیب دیده و به فلج مغزی مبتلا شده است. در نتیجه ارتباط غیر طبیعی بین مغز و اعصابش، این کودک از درد شدیدی رنج می برد، به خصوص در سرما و چون عضلات همزمان با استخوان ها رشد و توانمندی ندارند برای کودک مشکل ساز شده است.

مادر کودک می گوید: در حال حاضر اسپاسم عضلانی او واقعاً کار ها را سخت می نماید. وقتی هوا سرد است، اوضاع بدتر می گردد و او اغلب از درد فریاد می زند. دیدن رنج او دلخراش است. والدین دومینیک امیدوارند که جراحی ویژه در لیورپول، معروف به SDR، به تسکین درد کودک آن ها یاری کند. این جراحی درمانی برای فلج مغزی نیست بلکه هدف آن بهبود کیفیت زندگی و تحرک بچه ها مبتلا به این بیماری است.

پزشکان از مزایای بالقوه این فناوری به کاهش گرفتگی های دردناک و همچنین بهبود در تحرک، لباس پوشیدن خواب، استقامت بدنی و سطح انرژی اشاره نموده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بیماری نادر کودک و عوارض عجیب آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری نادر کودک و عوارض عجیب آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید