برگزاری نشست مسئولان وزارت ورزش و کمیته با روسای فدراسیون های المپیکی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نشست مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون های المپیکی برگزار گردید.

برگزاری نشست مسئولان وزارت ورزش و کمیته با روسای فدراسیون های المپیکی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، عصر امروز و با حضور نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی های المپیک 2020، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، قراخانلو رئیس آموزشگاه ملی المپیک، خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی نشستی پیرامون کرونا با روسای فدراسیون های المپیکی در سالن استاد فارسی آموزشگاه ملی المپیک برگزار گردید.

نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی های المپیک 2020 در ابتدای این نشست ضمن خوش آمدگویی و آرزوی قبولی طاعات عبادات ماه مبارک رمضان، دغدغه مربیان و البته ورزشکارانی که کسب سهمیه المپیک نموده اند و یا شانس کسب سهمیه المپیک را دارند را دلیل اصلی برگزاری این نشست مطرح کرد تا علاوه بر شنیدن نظرات روسای فدراسیون های مذکور ضمن تبادل تجربیات و آنالیز اقدامات اجرا شده از سوی فدراسیون ها برنامه ریزی های لازم برای دوران پسا کرونا انجام گردد.

سجادی با اشاره به اینکه فراگیری کووید 19 تمامی فعالیت های جوامع به خصوص اقتصاد و ورزش را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: پس از برگزاری جلسات متعددی که کمیته بین المللی المپیک با مسئولان فدراسیون های بین المللی برگزار کرد به غیر از رشته ورزشی کشتی، هنوز تاریخ و محل برگزاری مسابقات کسب سهمیه دیگر رشته های ورزشی به صورت دقیق معین نشده است.

وی ضمن بیان اینکه تاریخ جنبش المپیک تا به امروز 3 بار شاهد برگزار نشدن بازی های المپیک بوده است، تاکید نمود: پس از برگزاری جلساتی که بین مسئولان و کارشناسان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برگزار گردید، به این نتیجه رسیدیم که طبق نظر و تأکید کمیته بین المللی المپیک و با برنامه ریزی های لازم، شرایط آمادگی ورزشکاران را تا حد امکان حفظ کنیم.

در ادامه مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ضمن قدردانی از عوامل برگزاری نشست خطاب به روسای فدراسیون های المپیکی توضیح داد: نکته اساسی که باید با دقت زیادی به آن توجه کرد این است که نباید برای آغاز تمرینات عجله کرد.

وی استفاده از فضای مجازی برای کارهای آموزشی و تمرین در خانه را به مسئولان فدراسیون های حاضر در نشست توصیه نموده و نگاه ویژه به پایش ورزشکاران و حفظ توان آنها را اولویت کار در فدراسیون ها مطرح کرد.

همچنین کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در جریان این نشست با بیان اینکه ما در هیئت اجرایی در حال آنالیز شاخصه هایی برای یاری به رشته های المپیکی هستیم گفت: پکیج تمرینی که توسط کارشناسان آموزشگاه ملی المپیک برای ارائه به ورزشکاران آماده شده است پس از انجام کارهای کارشناسی و در نهایت تصویب آن در هیئت اجرایی و نظر جناب آقای سجادی سرپرست محترم کاروان در اختیار قهرمانان ورزشی قرار خواهد گرفت.

سعیدی نقش وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک را نقشی حمایتی و نظارتی مطرح کرد و اضافه نمود: ما در کمیته ملی المپیک و آموزشگاه ملی المپیک آمادگی ارائه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری را به ورزشکاران داریم تا در صورت تأیید ستاد مبارزه با کرونا در ورزش این خدمات صورت گیرد.

مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و رئیس کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک نیز از فدراسیون های المپیکی درگیر مسابقات کسب سهمیه خواست حال که 14 ماه تا بازی های المپیک 2021 توکیو فرصت دارند، برنامه های خود را برای آماده سازی ورزشکاران خود از لحاظ روحی و جسمانی ارائه نمایند تا با شرایط مناسبی در مسابقات پیش رو حضور پیدا نمایند.

در ادامه این نشست قراخانلو رئیس آموزشگاه ملی المپیک خطاب به فدراسیون های المپیکی گفت: آموزشگاه ملی المپیک به عنوان مرکز تمرینات برتر، آماده ارائه خدمات مشاوره ای به صورت غیر حضوری و تلفنی و همچنین با رعایت استاندارهای ستاد مبارزه با کرونا در ورزش آماده خدمت رسانی است.

مهرزاد خلیلیان رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه نشست گزارش کاملی را در مورد اقدامات خوب انجام گرفته در این ستاد نظیر برگزاری منظم جلسات، اطلاع رسانی مناسب خروجی جلسات، بحث آموزش، درمان و سلامت، پایش سلامت ورزشکاران کاندیدای اعزام به المپیک و دستورالعمل بازگشایی اماکن ورزشی که با همکاری وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک اجرا شده ارائه کردکه بسیار مورد توجه نهاده شد.

پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی نیز در ادامه توضیحاتی را در مورد برنامه ها و تصمیمات کمیته ملی المپیک برای تیم های ملی ارائه کرد.

فعالیت های لازم برای راه اندازی کمپ مجازی المپیک 2020 توکیو که طراحی آن توسط کارشناسان آموزشگاه ملی المپیک اجرا شده است مهمترین بخش صحبت های فخری را تشکیل می داد که برای حفظ شرایط جسمانی ورزشکاران ملی طراحی شده است.

در خاتمه این نشست، روسای فدراسیون های المپیکی، نظرات خود را به سمع و نظر مسئولان و نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک رساندند که از مهمترین این موضوعات می توان به درخواست ارائه بسته های حمایتی به ورزشکاران، در اختیار قرار دادن برنامه و نرم افزار تمرینی مناسب برای ورزشکاران، دغدغه محل تمرین مناسب برای قهرمانان ورزشی و نگاه ویژه به فدراسیون هایی که از تجهیزات مصرفی مانند توپ و راکت استفاده می نمایند، اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "برگزاری نشست مسئولان وزارت ورزش و کمیته با روسای فدراسیون های المپیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست مسئولان وزارت ورزش و کمیته با روسای فدراسیون های المپیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید