اشخاص حقیقی برای تجدید پروانه کسب و کار از پرداخت گواهی مالیاتی معافند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران- ایرنا- معاون اقتصادی رییس جمهوری می گوید برای همه کسب و کارها مقرر شد عملیات اجرایی وصول اقتصادیات مستقیم تا بهمن ماه متوقف شود و برای صدور یا تجدید پروانه های کسب و کار واحدهای اقتصادی اشخاص حقیقی، نیازی به اخذ گواهی پرداخت اقتصادیاتی نخواهند داشت.

اشخاص حقیقی برای تجدید پروانه کسب و کار از پرداخت گواهی مالیاتی معافند

محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه ستاد مالی دولت اضافه کرد: دو مورد از این 14 تصمیم ناظر به خانواده هایی است که درآمدشان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، همچنین 9 مورد برای عموم کسب و کارها و سه مورد برای کسب و کارهایی است که به طور شدید آسیب می بینند.

به گفته وی، خانواده هایی که بر اساس منطق این تصمیم با تعطیلی در شهرهای با شرایط قرمز برای گروه های دو، سه و چهار و در شهرهای نارنجی برای کسب وکارهای گروه سه و چهار روبرو می شوند، خانوارهایی محسوب می شوند که درآمد ثابت ندارند و بیشتر صدمه می بینند.

نهاوندیان توضیح داد: این خانوارها شناسایی شده اند که جمعیت 30 میلیون نفر از مجموع جامعه را شامل می شوند.

به گفته معاون رئیس جمهور، دو اقدامی که برای این خانواده ها پیش بینی شده یکی، پرداخت یک میلیون تومان تسهیلات به جامعه 30 میلیونی یاد شده است که کارمزد آن را دولت تقبل خواهد کرد و اقساط آن، بدون نیاز به پرداخت از سوی خانوارها از محل حساب یارانه و یارانه معیشتی افراد برداشت خواهد شد.

وی اضافه کرد: اقدام دوم، از آذرماه تا خاتمه امسال ماهانه به هر یک از اعضای خانوارها معادل 100 هزار تومان به سرپرست خانوارها پرداخت می شود تا جبران بخشی از کاهش درآمدهایشان باشد.

معاون مالی رییس جمهوری در ارتباط با کسب و کارها نیز اضافه کرد: برای همه کسب و کارها مقرر شد عملیات اجرایی وصول مالیات مستقیم تا بهمن ماه متوقف شود و برای صدور یا تجدید پروانه های کسب و کار واحدهای مالی اشخاص حقیقی، نیازی به اخذ گواهی پرداخت مالیاتی نخواهند داشت.

وی گفت: اظهارنامه مالیات بر ارزش اضافه کرده که هر سه ماه یک بار باید تسلیم شود، مقرر شد به مدت یک ماه برای سه ماهه سوم و چهارم امسال تمدید شود.

نهاوندیان اضافه کرد: درخصوص جرایم پرداخت نشده بدهی مالیاتی و عوارض که مهلتی برای آن در نظر گرفته شده بود، مقرر شد بخشودگی آن به شرط پرداخت همه آن تداوم یابد.

وی بیان داشت: مهلت قانونی برای اعتراض به مالیات های ابلاغی نیز به مدت یک ماه و نیم تمدید خواهد شد.

معاون مالی رییس جمهوری گفت: درخصوص مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی، اگر این مهلت برای آذر و دی ماه باشد، تا خاتمه بهمن ماه تمدید می شود، همچنین صورت های مالی حسابرسی شده شان تا خاتمه بهمن ماه تمدید می شود.

وی گفت: همه مجوزهایی که لازم بوده دستگاه ها صادر کنند، اگر مهلت این مجوزها تا اول بهمن ماه به خاتمه می رسد، اتوماتیک وار تا خاتمه بهمن تمدید می شود.

نهاوندیان اعلام نمود: پرداخت عوارض کسب و پیشه شهرداری ها نیز تا ابتدای بهمن ماه تمدید می شود.

وی همچنین درخصوص سه موردی که برای کسب و کارهای به شدت آسیب دیده طراحی شده، گفت: در این راستا 14 رسته شغلی شناسایی شده اند.

نهاوندیان ادامه داد: برای این دسته از واحدها، از آنجایی که ممکن است مسائلی در اقساط وام هایشان به وجود آید، اقساط تسهیلات با موعد آذرماه یک ماه تنفس خواهد داشت، همچنین قسط آذرماه به خاتمه دوره منتقل شده و مشمول جریمه تاخیر نخواهد شد.

وی اظهار کرد: چنانچه در فاصله آذرماه و تعطیلی کسب و کارها، مسائل مالی به نحوی شد که فرد یا افرادی با چک برگشتی روبرو شدند و نتوانستند به موقع پرداختی داشته باشند، با مراجعه به بانک می توانند آثار مترتب بر چک برگشتی و تبعات آن را پاک کنند.

نهاوندیان اعلام نمود: در این واحدها، قبوض گاز که پرداخت گاز آنها از ابتدای آذرماه تا خاتمه دی ماه است به مدت دو ماه تمدید می شود.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با این تدابیر کمی از فشارها به کسب و کارها کاسته شود و با یک عزم ملی و رعایت توصیه های بهداشتی مسوولان بهداشت و درمان، بتوان از اوج گیری مجدد ابتلا به کرونا جلوگیری کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اشخاص حقیقی برای تجدید پروانه کسب و کار از پرداخت گواهی مالیاتی معافند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشخاص حقیقی برای تجدید پروانه کسب و کار از پرداخت گواهی مالیاتی معافند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید