شروع ثبت نام در آزمون استخدامی؛ سهمیه 30هزار نفری برای استخدام

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، ثبت نام در آزمون استخدامی دولت از امروز(سوم مهرماه) شروع خواهد شد که بر اساس آن، داوطلبان برای ثبت نام شرکت در آن، تا 12مهرماه می توانند به سایت سنجش مراجعه کنند.

شروع ثبت نام در آزمون استخدامی؛ سهمیه 30هزار نفری برای استخدام

به گزارش مهر، ثبت نام در آزمون استخدامی دولت شروع شده و داوطلبان برای ثبت نام شرکت در آن، از امروز(سوم مهر) تا 12مهرماه می توانند به سایت سنجش مراجعه نمایند. مهلت ثبت نام از داوطلبان برای حضور در هفتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور که به صورت سراسری در تاریخ 30 آبان ماه برگزار می گردد، از امروز شروع و تا 12 مهرماه ادامه دارد و آن طور که متولیان سازمان اداری و استخدامی کشور گفته اند، این تاریخ به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

فرآیند گذر از آزمون استخدامی برای داوطلبان نیز به این صورت است که پس از ثبت نام و شرکت در آزمون، از میان حد نصاب آورندگان به میزان سه برابر ظرفیت در نتایج اولیه برای آنالیز مدارک و اطلاعات خوداظهاری معرفی خواهند شد.

در مشاغلی که برای آنها مصاحبه در نظر گرفته شده، قبولی در آزمون کتبی 70 درصد امتیاز، محسوب می گردد و مصاحبه و آزمون عملی برای آن دسته از مشاغلی که نیازمند مصاحبه هستند، 30 درصد امتیازات را دارد.

پس از آنالیز امتیاز آزمون های کتبی و مصاحبه عملی پذیرفته شدگان به میزان یک برابر ظرفیت به گزینش معرفی و پس از انجام آن مراحل مربوط به معاینات پزشکی، در نهایت فرآیند صدور شماره مستخدم و حکم کارگزینی آنها صورت خواهد گرفت.

نتایج مرحله اول آزمون نیز حدود 45 روز پس از برگزاری آزمون در تاریخ سی ام آبان ماه اعلام خواهد شد.

  • شرایط سنی شرکت نمایندگان در آزمون استخدامی

در این آزمون از مجموع دستگاه های اجرایی که پیروز به اخذ تامین اعتبار لازم شده اند، 21 دستگاه اجرایی با ظرفیت سی هزار و 77 نفر (30077) سهمیه مجوز حضور دارند که وزارت آموزش و پرورش با سهمیه هجده هزار و 93 نفر(18093) برای 32 اداره کل آموزش و پرورش استان های مختلف کشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دانشگاه ها، دانشکده ها، مراکز علوم پزشکی و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی با 9 هزار 416 نفر(9416) مجوز، بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده اند. سازمان امور اراضی با 9 سهمیه و سازمان ملی بهره وری با 6 نفر نیز دارای کمترین سهمیه استخدامی در این آزمون هستند.

اگرچه در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاه ها بیست سال است، اما با این حال حداکثر شرط سن مربوط به دستگاه های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداکثر سن بیست و پنج سال(25)، فوق دیپلم حداکثر سن سی سال (30)، کارشناسی حداکثر سن سی و پنج سال (35)، کارشناسی ارشد حداکثر سن چهل سال (40) و دکترا حداکثر سن چهل و پنج سال (45) امکان پذیر است.

همچنین صرفاً حداکثر شرط سن در مقطع کاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 35 سال است.

  • وضعیت جذب ایثارگران و معلولان

در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد. در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه 25 درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر تعیین و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا شده است.

داوطلبان تایید شده این سهمیه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای اعمال سهمیه مذکور صرفا باید شغل محل های تعیین شده در سهمیه 25 درصد را انتخاب نمایند.

همچنین به جز وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی، در سایر دستگاه های اجرایی شغل محل های مربوط به سهمیه های داوطلبان مشمول سهمیه 5 درصد و سهمیه 3 درصد معلولان نیز از سایر داوطلبان به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، داوطلبان برای ثبت نام در هفتمین آزمون استخدامی باید به وسیله سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org اقدام نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروع ثبت نام در آزمون استخدامی؛ سهمیه 30هزار نفری برای استخدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام در آزمون استخدامی؛ سهمیه 30هزار نفری برای استخدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید