15 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغالزایی تخصیص داده شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران (پانا) - وزیر اقتصاد از تخصیص نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی و کارآفرینی خبر داد.

15 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغالزایی تخصیص داده شد

به گزارش شادا، سیداحسان خاندوزی در حاشیه نشست گزارش عملکرد و بررسی نحوه اجرای تبصره 18 قانون بودجه گفت: یکی از تکالیف بر زمین مانده بودجه 1400 اختصاص تسهیلات ایجاد اشتغال بود که در قالب تبصره 18 بودجه 1400 قرار داشت و تخصیص این تسهیلات به تأخیر افتاده بود.

وی افزود: با همکاری دستگاه های اجرایی، مقامات استانی و شبکه بانکی، خوشبختانه نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان از بودجه مربوط به تبصره 18 و بند الف آن که درباره اشتغال بود، تخصیص یافت و دستگاه های اجرایی هم طرح های اشتغال زایی خود را تعیین کردند.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: بانک های عامل پرداخت کننده این تسهیلات هستند و با توجه به اینکه به صورت اهرمی عمل می کنند؛ یعنی دو تا سه برابر بودجه ای که دولت برای اشتغال در نظر گرفته است را خود بانک ها هم اضافه می کنند، بنابر این با این اقدام، مبلغ بسیار بالاتری برای اشتغال تخصیص خواهد یافت.

خاندوزی در انتها گفت: امروز برای نهایی کردن این بسته، جلسه ای با مدیران عامل بانک های کشور داشتیم و طی روزهای آینده، تخصیص عملی تسهیلات اشتغال در کشور آغاز می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "15 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغالزایی تخصیص داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغالزایی تخصیص داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید