اعلام آمادگی ایمیدرو برای همکاری با سازمان انرژی اتمی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران (پانا) - رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت با توجه به توسعه اکتشافات توسط ایمیدرو، نگرانی برای تأمین سنگ آهن چشم انداز فراوری 55 میلیون تن فولاد نداریم.

اعلام آمادگی ایمیدرو برای همکاری با سازمان انرژی اتمی

به گزارش ایمیدرو، خداداد غریب پور در بیست و دومین سمپوزیوم فولاد کشور که پیش از ظهر امروز برگزار گردید، اضافه نمود: نگرانی برای تأمین سنگ چشم انداز فولاد نداریم و در این زمینه حفاری در عمق یکی از اهداف ما است.

وی گفت: بعضی ذخایر سنگ آهن اگرچه روبه اتمام است، اما معادن جدیدی کشف شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای دستیابی به هدف فراوری 55 میلیون تن فولاد، احتیاج به 5 میلیارد یورو سرمایه گذاری است، اضافه نمود: این میزان سرمایه از محل منابع صنایع معدنی قابل تأمین است و با توجه به توسعه اکتشافات به طور حتم این هدفگذاری زودتر از موعد معین شده (سال 1404) محقق می گردد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو سهم معدن و صنایع معدنی در GDP کشور را 26 میلیارد دلار بیان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های این حوزه، این سهم در اقتصاد کشور باید افزایش یابد.

وی گفت: با اکتشافات جدید، در پهنه ایران مرکزی ذخیره 500 میلیون تنی سنگ آهن و همچنین ذخایری در پهنه های آباده - جازموریان و بهرام گور دست پیدا کردیم.

غریب پور با بیان اینکه انجام یک میلیون متر عملیات حفاری در این حوزه مورد توجه است، اضافه نمود: گزارش ها حاکی است ذخایر فعلی تا سال 1405 به اتمام می رسد. با توجه به شناسایی ظرفیت های جدید که حاصل افزایش عملیات اکتشافات ایمیدرو است (اکتشاف در 400 هزار کیلومتر مربع طی سال های 97 و 98)، ذخایر درخشانی شناسایی شده است.

وی گفت: به منظور توسعه اکتشافات، تعداد پیمانکاران حفاری در کشور کم است و برای حل این مشکل، شرکت ها تأمین ماشین الات مورد احتیاج را مورد توجه قرار دهند.

صندوق بازارگردانی معدنی ها در بورس

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات معدنی ها در تثبیت بازار بورس، گفت: بازارگردانی در بورس با حرکت شرکت های معدنی شروع شد و از صنایع معدنی برای حمایت از دارایی 60 میلیون نفر فعال در این بازار قدردانی می کنم.

غریب پور عنوان نمود: معدنی ها با هدف متعادل شدن بازار سرمایه، در اختصاص اعتبار به صندوق بازارگردانی مشارکت دارند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: سال جاری تا 500 میلیون یورو هدفگداری در بومی سازی تجهیزات این حوزه است.

وی اضافه نمود: رویکرد ایمیدرو برای همکاری با دانشگاه ها، رویکردی مسئله محور است.

غریب پور گفت: 170 احتیاج تحقیقاتی در این حوزه شناسایی شده و به دانشگاه ها اعلام نموده ایم.

وی ادامه داد: دانشگاه ها و مراکز علمی اذعان دارند که رویکردی که معدن و صنایع معدنی با دانشگاه ها داشته، بی نظیر بوده است.

غریب پور گفت: ایمیدرو در بخش پژوهش طی شش ماهه سال جاری، رشد 50 درصدی داشته است و رویکرد تقاضا محور کردن پژوهش ها بر اساس احتیاج اقتصاد معدن را مورد توجه قرار داده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کمیته ای بین انجمن آهن و فولاد و ایمیدرو تشکیل گردد تا احتیاجهای صنعتی که این سازمان احصا نموده، در اختیار انجمن قرار بگیرد و تجارب بین دو مجموعه به اشتراک گذاشته گردد.

غریب پور گفت: آماده هر نوع همکاری با سازمان های محیط زیست و انرژی اتمی هستیم تا توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی را راهنمایی کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اعلام آمادگی ایمیدرو برای همکاری با سازمان انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ایمیدرو برای همکاری با سازمان انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید