کارمندان سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شدند ، رصد اطلاعات شخصی بیش از 6 هزار حساب کاربری

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سه کارمند سابق توییتر در اتهاماتی مشابه به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده اند، یکی از این کارمندان متهم است به اطلاعات شخصی بیش از شش هزار حساب توییتر دسترسی پیدا کرده است.

کارمندان سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شدند ، رصد اطلاعات شخصی بیش از 6 هزار حساب کاربری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، دو تن از کارمندان سابق توییتر نیز توسط وزارت دادگستری آمریکا با اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی رو به رو شده اند.

یکی از کارمندان سابق توییتر که احمد ابویامر نام دارد با اتهاماتی مبنی بر این که از سه حساب کاربری برای دولت عربستان سعودی جاسوسی می کرده رو به رو است. این فرد که دارای شهروندی ایالات متحده است توسط پلیس این کشور بازداشت شده است. اغلب حساب هایی که جاسوسی می شده اند میانه خوبی با دولت وقت عربستان سعودی نداشته و به نوعی منتقد دولت محسوب می شده اند.

علی الزاباره ، یکی دیگر از کارمندان سابق توییتر است که با اتهاماتی مشابه رو به رو است. او متهم به دستیابی به اطلاعات شخصی بیش از شش هزار حساب کاربری توییتر در سال 2015 شده است. الزباره یک شهروند سعودی است که همراه با احمد المطیری دیگر شهروند سعودی به اقدامات جاسوسی مشغول بوده اند و به نظر می رسد ارتباطاتی نزدیک با خاندان سعودی بر قرار کرده بودند و اطلاعات را مستقیما به آنها تقدیم می کردند. این دو نفر هم اکنون در عربستان زندگی می کنند.

افشای این جاسوسی بزرگ نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا توییتر به اندازه کافی برای محافظت از اطلاعات کاربران منتقد رژیم های استبدادی کار می کند یا خیر ایجاد می کند.سخنگوی توئیتر در بیانیه ای گفت: ما تمام تلاش خود را برای تضعیف اقدامات افرادی که قصد جاسوسی از پلتفرممان را دارند امچام می دهیم و شرکت ما دسترسی به اطلاعات حساس را به گروهی اندک از کارمندان دارای مهارت و کارآزموده محدود می کند.

سخنگوی از به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر خودداری کرد ، اما گفت که این شرکت ابزارهایی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران توییتر دارد که هنگام به اشتراک گذاشتن نظرات خود با خطرات روبرو نشوند.

منبع: انتخاب

به "کارمندان سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شدند ، رصد اطلاعات شخصی بیش از 6 هزار حساب کاربری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان سابق توییتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شدند ، رصد اطلاعات شخصی بیش از 6 هزار حساب کاربری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید