جمهوریخواهان ترامپ را به مبارزه طلبیدند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، خبرنگاران : قانونگذاران جمهوریخواه با تهدید دونالد ترامپ به وتوی بودجه بزرگ دفاعی این کشور مخلف هستند.

جمهوریخواهان ترامپ را به مبارزه طلبیدند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از مهر، سناتور جیم آینهوف رئیس کمیته خدمات مسلح در مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه خطاب به وبلاگ آبی اناری ها از عدم موافقت خود و شماری دیگر از قانونگذاران جمهوریخواه با تهدید دونالد ترامپ به وتوی بودجه بزرگ دفاعی این کشور اطلاع داد.

این در حالی است که ترامپ روز سه شنبه در پیغامی در توئیتر نوشت که سند مجوز دفاع ملی سالانه را که یک لایحه 740 میلیارد دلاری به منظور معین خط مشی برای پنتاگون است، وتو [رأی منفی] خواهد نمود. ترامپ دلیل وتوی خود را عدم گنجاندن بندی در این لایحه برای حذف قانون فدرال حفاظت از شرکتهای فناوری همچون فیسبوک و توئیتر مطرح کرد.

لازم به ذکر است که سند مجوز دفاع ملی از سال 1961 میلادی هرسال تصویب شده است؛ و یکی از معدود لوایح مهمی است که تصویب آن یک باید است؛ زیرا این سند ناظر و حاکم بر همه موارد از افزایش دستمزد برای نیروها و شمار هواپیماهای خریداری شده گرفته تا بهترین شیوه رقابت با چین و روسیه است.

از سوی دیگر، آدام کینزینگر یکی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز در پیغام توئیتری نوشت که در صورت رأی منفی (وتوی) ترامپ به این لایحه، به لغو این وتو رأی خواهد داد.

با این حال، کایلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت که ترامپ به رغم همه موضع گیریها، در خصوص تهدید وتو جدی است.

منبع: اقتصادنیوز

به "جمهوریخواهان ترامپ را به مبارزه طلبیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوریخواهان ترامپ را به مبارزه طلبیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید