ظریف: مذاکره مجدد منتفی است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یک رشته توییت در حساب کاربری اش در توییتر خلاصه ای از گفت وگوهای برجامی خود با سه کشور اروپایی را ارائه کرد.

ظریف: مذاکره مجدد منتفی است

او نوشت: در نشست وزرای خارجه کشورهای باقی مانده در برجام من تأکید کردم: 1- این آخرین فرصت برای سه کشور اروپایی/اتحادیه اروپا است که برجام را نجات دهند. 2- داده های مربوط به حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا بین 2014 تا 2019 ثابت می نماید که تروئیکای اروپا/اتحادیه اروپا تعهدات برجامی شان را نقض کردند. 3- تروئیکای اروپا همانند آمریکا برای وارد آوردن خسارات جبران ناپذیر به ایرانی ها مقصر است.

ظریف در پیامی دیگر با اشاره به بعضی اظهارات از سوی کشورهای غربی در مورد لزوم مذاکره بر سر چارچوب های زمانی برجام گفت: 4- تقویم زمانی برجام از این توافق جدایی پذیر نیست. مذاکره مجدد منتفی است. 5- تسلیحات و بحران های منطقه ما اصولاً از آمریکا و سه کشور اروپایی وارد می شوند ولی ما به صورت جمعی تصمیم گرفتیم این موضوعات را [از مذاکرات] کنار بگذاریم. 6- کشورهای دموکراتیک نمی توانند از ما بخواهند مصوبه مجلس را نقض کنیم.

وزیر خارجه ایران در آخرین پیامش نوشته است: و آخرین مورد که البته کم اهمیت تر از بقیه نیست: 7- همه طرف ها باید به پایبندی عملی به برجام برگردندند. بعد از آنکه آمریکا/تروئیکای اروپا به وظایفشان عمل نمایند، ایران به سرعت تدابیر اصلاحی اتخاذ شده در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا را به عقب برخواهد برگرداند. مردم ایران باید اثرات برطرف تحریم ها را احساس نمایند.

نشست غیررسمی وزرای امور خارجه ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) با حضور جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز سرانجام یافت و در سرانجام آن بیانیه ای مشترک صادر شد.

در این بیانیه وزرای خارجه ایران و گروه 1+4 به همراه مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تأکید بر تعهدشان برای حفظ برجام، اعلام کردند قطعنامه 2231 هم چنان کاملا لازم الاجراست.

منبع: فرارو

به "ظریف: مذاکره مجدد منتفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: مذاکره مجدد منتفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید