سرانجام تحریم تسلیحاتی ایران بخشی از توافقنامه برجام است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از سی ان ان، پیتر استانو، سخنگوی امور خارجی و سیاست امنیتی کمیسیون اروپا گفت که آمریکا از زمان خروج از برجام در هیچ جلسه یا فعالیتی در چارچوب برجام مشارکت نکرده است.

سرانجام تحریم تسلیحاتی ایران بخشی از توافقنامه برجام است

این مقام کمیسیون اروپا که اظهاراتش را در قالب یک بیانیه در اختیار سی ان ان قرار داده، همچنین تاکید نموده است که در ارتباط با مواضعی که ممکن است آمریکا یا دیگر کشورها در قبال برجام اتخاذ نمایند، موضع گیری نمی کند.

این اظهارات دیپلمات اروپایی پس از آن عنوان می گردد که پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام نمود که وزیر امور خارجه آمریکا، درصدد تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران است که پاییز سال جاری به انتها می رسد و همزمان در حال کار روی طرحی است که عضوی از توافق هسته ای با ایران (برجام) باقی بماند.

همچنین یک منبع اروپایی دیگر تاکید نمود که اگرچه انتها تحریم تسلیحاتی ایران ممکن است باعث نگرانی باشد، اما کشورهای اروپایی نمی توانند از پیشنهاد آمریکا حمایت نمایند، چون انقضای تحریم تسلیحاتی ایران یک بخش رسمی و قانونی توافق هسته ای است.

این منبع اروپایی که نامش فاش نشده، گفته است: شما شاهد این مساله نخواهید بود که 3 کشور اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) امضا نماینده برجام با پیشنهاد آمریکا موافقت نمایند چرا که انتها تحریم تسلیحاتی بخشی از توافقنامه است.

آمریکا دو سال پیش یک طرفه از برجام خارج شد و همه تحریم های علیه ایران را که با توافق هسته ای برداشته شده بودند دوباره اعمال و تحریم های گسترده و تازه تری را هم افزود. این سیاست آمریکا از سوی مقامات دولت ترامپ تحت عنوان فشارحداکثری اعلام شد، اما به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی مقامات آمریکایی سیاست فشارحداکثری ترامپ علیه ایران تا به امروز بی نتیجه مانده و به بن بست رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرانجام تحریم تسلیحاتی ایران بخشی از توافقنامه برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام تحریم تسلیحاتی ایران بخشی از توافقنامه برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید