کاربران کتابخوان های الکترونیک بیشتر کتاب می خوانند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از گودایریدر، موقوفه ملی هنرها (NEA) از سازمان های مستقل حکومت فدرال ایالات متحده آمریکا است که برای پروژه هایی که ممتازی هنری نشان دهند، حمایت و بودجه فراهم می آورد. این سازمان با یکی از لوایح کنگره ایالات متحده آمریکا در سال 1965 تاسیس شد. یکی از فعالیت های این سازمان تهیه گزارش هایی درباره عادات مطالعه و کتاب خوانی مردم آمریکاست که در آخرین گزارش این سازمان مربوط به سال 2017 اطلاعات جالبی منتشر شده است.

کاربران کتابخوان های الکترونیک بیشتر کتاب می خوانند

طبق گزارش منتشر شده توسط موقوفه ملی هنرهای آمریکا معلوم شده است که بزرگسالان آمریکایی که عادت به مطالعه کتاب با کتاب خوان های الکترونیک هستند نسبت به افراد دیگر ساعات بیشتری از وقت های فراغت خود را به مطالعه اختصاص می دهند. به گفته این گزارش افرادی که به کتاب های صوتی گوش می نمایند نیز چنین شرایطی دارند.

بر اساس آمارهای منتشر شده در این گزارش مقایسه مطالعه کتاب های چاپی و الکترونیک نشان می دهد که به طور متوسط نسبت کتاب های مطالعه شده چاپی و الکترونیک تقریباً 4 به 10 بوده است. یعنی کاربران کتابخوان های الکترونیک به طور متوسط اگر 10 کتاب مطالعه نموده باشند، کاربران کتاب های چاپی تنها 4 کتاب در سال 2017 مطالعه نموده اند.

در نظرسنجی این سازمان بیش از 45درصد از مردم آمریکا به کتاب های صوتی گوش داده یا از کتاب خوان الکترونیک استفاده کردند درحالیکه تنها 25درصد کتاب چاپی مطالعه کردند. حدود 1500 نفر در نظرسنجی فوق شرکت کردند.

موسسه تحقیقاتی پیو نیز اوایل امسال آمارهایی درباره سبک و سلیقه کتاب خوانی در آمریکا منتشر کرد که طبق آن معلوم شد که تعداد بزرگسالان این کشور که از کتاب صوتی و الکترونیک استفاده می نمایند همچنان در حال افزایش است. در این آمارها نشان داده شد که اقشار سنی بین 18 تا 24 سال نسبت به افراد بالای 65 سال بیشتر از کتاب الکترونیک استفاده می نمایند.

محققان اعتقاد دارند استفاده از کتاب خوان های الکترونیک انگیزه و اشتیاق مضاعفی برای مطالعه کتاب در بین جوان ترها ایجاد می نماید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کاربران کتابخوان های الکترونیک بیشتر کتاب می خوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران کتابخوان های الکترونیک بیشتر کتاب می خوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید