چگونه آنفلوآنزای بچه ها را در خانه درمان کنیم؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، ایرنا/ گاهی اوقات هیچ گریزی از آنفولانزای فصلی وجود ندارد؛ حتی اگر واکسن را نیز تزریق نموده باشید. این هدایت از پزشکان و کارشناسان می تواند مراقبت و درمان آنفلوانزای بچه ها در خانه را راحت کند.

چگونه آنفلوآنزای بچه ها را در خانه درمان کنیم؟

آنفولانزا هر سال نزدیک به پاییز و زمستان شیوع پیدا می نماید؛ اما احتمالا بسیاری از ما فکر نمی کنیم که امکان دارد خودمان یا یکی از خانواده مان به آنفولانزای فصلی مبتلا شویم. در ادامه با نحوه درمان و مراقبت از بچه های که به آنفولانزا دچار شدند آشنا می شویم.

1. به موقع واکسن آنفولانزا را تزریق کنید

سازمان پیشگیری و درمان بیماری ها، توصیه می نماید که تقریبا هر 6 ماه یکبار واکسن آنفولانزا را تزریق کنید. اگر تا به امروز به این موضوع بی اهمیت بودید باید در اسرع وقت برای واکسینه شدن اقدام کنید. همچنین می توانید واکسن را در طول فصل آنفولانزا تزریق کنید. به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) اثربخشی واکسن آنفولانزا در هر سال متفاوت خواهد بود؛ اما معمولاً خطر ابتلا به بیماری را 40 تا 60 درصد کاهش می دهد. واکسن آنفولانزا شدت و مدت بیماری را می کاهد.

2. مواد غذایی و مایعات به مقدار زیاد

آنفولانزا به سرعت گسترش می یابد، بنابراین بهتر است بلد باشیم که آن را کنترل کنیم. تغذیه بچه ها یکی از مهم ترین عوامل در کنترل آنفولانزا است. زیرا اثر مستقیم بر سیستم ایمنی بدن دارد. در بچه های که مبتلا به آنفولانزا هستند نباید اجازه دهیم کم آبی اتفاق بیافتد. بنابراین تا می توانید آب میوه (آب پرتقال، لیمو شیرین، هندوانه یا هویج) هم دما با درجه اتاق، یعنی سرد و یخ نباشد را برای کودک آماده کنید و غذاهای مانند سوپ های رقیق برای او بپزید.

3. ایجاد فضای راحت و آرام برای بیمار

کودکی که به آنفولانزا مبتلا است را از بقیه افراد خانواده جدا کنید تا فرزندان و اعضای دیگر خانواده به آنفولانزا دچار نشوند. وسایل شخصی مخصوص کودک بیمار را تنها برای او بگذارید و به دیگر افراد خانواده ندهید. برای پایین آوردن تب از دستمال و دما سنج شخصی او بهره ببرید. پس از اتمام بیماری، تمام وسایل (پتو، اسباب بازی، کتاب، تبلت یا هر موارد دیگری که در دسترس کودک بیمار بوده) را ضد عفونی کنید.

4. درمان گلو درد و خشکی مخاط

از یک دستگاه بخور آب سرد در هوای گرم خانه بهره ببرید تا تنفس را برای بیمار راحت کند و به خشکی مخاط دچار نگردد. این کار اثر مستقیمی بر درمان گلو درد دارد. نوشیدنی های گرم مانند دم نموده های آویشن، چای کوهی و پونه می تواند در بهبود حال عمومی یاری بسزایی می نماید. برای شیرین شدن این نوشیدنی ها از عسل بهره ببرید. دقت کنید هیچ نوشیدنی و غذای سرد را به بیمار ندهید.

5. بیش از حد دارو مصرف نکنید

می توانید از استمینوفن یا ایبوپروفن برای گلو درد یا تب بهره ببرید؛ اما اگر فرزندتان از داروی خاصی استفاده می نماید یا حساسیت دارویی دارد، اول از پزشک خود در این باره بپرسید. استفاده داروی آسپیرین را سر خود انجام ندهید؛ زیرا ممکن است کودک به یک شرایط نادر اما جدی (سندرم ری) دچار گردد و جان او به خطر بیافتد.

6. درباره نوع دارو آنفولانزا سوال کنید

یک داروی ضد ویروسی مانند تامیفلو می تواند علائم را کاهش دهد و مدت بیماری را کوتاه کند؛ اما باید ظرف 48 ساعت پس از آغاز علائم مصرف گردد، بنابراین تشخیص زودهنگام خیلی مهم است. اگر گمان می کنید فرزندتان آنفلوانزا دارد، بهتر است ابتدا با اورژانس تماس بگیرید؛ زیرا ممکن است به علت وجود کرونا ویروس، مکان های خاصی را برای بیماران آنفولانزا تدارک دیده باشند.

7. از دیگران یاری بگیرید

هیچ کس نمی داند این بیماری تا چه اندازه می تواند شدید گردد. اگر فرزندتان شرایط های خاص مانند مسائل تنفسی (خس خس کردن)، افزایش سرعت ضربان قلب، مسائل پوستی مانند کهیر، خواب آلودگی بیش از حد، تب بالا و دیگر علائم نگران کننده دارد بدون فوت وقت با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید.

منبع: پرنتس

منبع: همگردی

به "چگونه آنفلوآنزای بچه ها را در خانه درمان کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آنفلوآنزای بچه ها را در خانه درمان کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید