پولی کردن تونل ها در مرحله کارشناسی است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه برگزاری مراسم پایش سلامت 17 هزار کارگر شهرداری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اخذ عوارض از تونل های شهری گفت: موضوع پولی شدن تردد از تونل ها در حوزه های کارشناسی مطرح است و لزومی ندارد مباحثی که در حوزه کارشناسی در حال آنالیز هستند را در رسانه ها مطرح کنیم. ممکن است در حوزه کارشناسی نظراتی مخالف این پیشنهاد باشد و بعضی موافق؛ اما زمانی این موضوع عملیاتی می گردد که شهردار تهران لایحه را به شورا ارسال نموده، شورا نیز آن را بپذیرد و عوارض برای تردد از تونل های پایتخت آن مشخص گردد که هیچ کدام از این اتفاقات نیفتاده است. بنابراین از خبرنگاران گله دارم که اساسا خبری را که واقعیت نبوده منتشر نموده است.

پولی کردن تونل ها در مرحله کارشناسی است

او در مورد ادغام معاونت ها و حذف معاونت عمرانی نیز گفت: این موضوع از جمله موضوعات کارشناسی است. شکی ندارم باید به سمت چابک سازی در شهرداری پیش رویم اما اینکه چگونه این کار را انجام دهیم ممکن است ایده های زیادی مطرح گردد. در حال حاضر برای ادغام به جمع بندی روشنی نرسیده ایم.

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، در حالی شهردار تهران از وبلاگ آبی اناری ها گلایه می نماید که در خبر منتشر شده این خبرگزاری تنها اعلام شده بود پیش نویس این لایحه در معاونت حمل و نقل و ترافیک تهیه شده و آنالیز های نهایی در معاونت برنامه ریزی و اداره کل تدوین قوانین مورد آنالیز قرار گرفته است که این موضون تاکنون از سوی هیچ مسئولی رد نشده است. همچنین صبح امروز بخش های جدیدی از این لایحه منتشر شده که بر اساس آن تعیین می گردد در صورت نهایی شدن این لایحه و تایید شهردار پیشنهاد شروع این لایحه از 15 فروردین سال 98 خواهد بود.

همچنین بر اساس جزییات نرخ های پیشنهادی تعیین شده است که پیشنهاد شهرداری برای هزینه تردد از تونل رسالت 1070 تومان، تونل نیایش 1060 تومان، تونل شهدای غزه 1970 تومان، بزرگراه صدر برای هر تردد 950 تومان است. همچنین وبلاگ آبی اناری ها در هیچ بخش از خبر خود اعلام نکرده است که این موضوع در شورای شهر آنالیز شده یا لایحه از سوی شهردار به شورای شهر ارسال شده است.

وبلاگ آبی اناری ها در انتشار خبر اولیه هیچ گونه جهت گیری نداشته و موافق این طرح علمی که در جهان نیز برای مدیریت ترافیک استفاده می گردد، است اما زمان اجرای آن که بر اساس پیش نویس لایحه 15 فروردین عنوان شده دلیل این اطلاع رسانی بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پولی کردن تونل ها در مرحله کارشناسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولی کردن تونل ها در مرحله کارشناسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید