پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی متصل می گردد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مجری پروژه احداث تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی گفت: پالایشگاه های گازی سایت دو پارس جنوبی به تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی متصل می گردد.

پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی متصل می گردد

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، رضا فروزش اظهار کرد: تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی هم اکنون با دریافت خوراک از پالایشگاه های سایت یک پارس جنوبی با ظرفیت ذخیره سازی 4 میلیون بشکه میعانات گازی در حال بهره برداری است.

وی با اشاره به برنامه ریزی به منظور اتصال پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی گفت: با تکمیل یک خط لوله 30 اینچ جدید که به همین منظور در حال اجراست، قابلیت دریافت میعانات گازی پالایشگاه های پارس دو به این تأسیسات فراهم می گردد.

مجری پروژه ساخت تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی با بیان اینکه نخستین مخزن ذخیره سازی میعانات گازی در این پروژه، اوایل سال 1398 و آخرین مخزن نیز بهمن ماه پارسال عملیاتی شد، اضافه کرد: هم اکنون این تأسیسات شامل 8 مخزن ذخیره سازی هرکدام با ظرفیت 500 هزار بشکه در حال بهره برداری است و روزانه 360 هزار بشکه میعانات گازی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس منتقل می گردد.

فروزش به قابلیت های مهم این پروژه در دریافت و ارسال میعانات گازی به مبادی مصرف اشاره نمود و اضافه کرد: این پروژه افزون بر تامین خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه پارس شیراز، می تواند روزانه تا سقف 600 هزار بشکه میعانات گازی را به منظور بارگیری به گوی های شناور شماره 1 و 2 در عسلویه برای صادرات ارسال کند.

وی با بیان اینکه این پروژه در قالب سه پروژه EPC توسعه و تکمیل شده است، گفت: در مجموع این سه قرارداد 200 هزار نفر ماه کار اجرا شده است.

مجری پروژه ساخت تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی درباره مقدار بهره مندی از توان داخل در هریک از این بخش ها گفت: در بخش EPC1 در مجموع حدود 50 درصد ساخت داخل و در بخش های EPC2 و EPC3 در حوزه های مهندسی، کالا و اجرا به طور کامل و صددرصدی از توان شرکت ها و متخصصان داخلی استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی متصل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی متصل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید