واکنش کاخ سفید به تاخیر در انتخابات هنک کنگ!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، ایرنا نوشت: کاخ سفید روز آدینه در ادامه دخالت در امور داخلی دیگر کشورهاو پس از در خواست دونالد ترامپ برای تعویق انتخابات 2020 ریاست جمهوی، تصمیم مقامات هنگ کنگ برای به تأخیر انداختن انتخابات محلی را محکوم نموده است.

واکنش کاخ سفید به تاخیر در انتخابات هنک کنگ!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کیلی مکینی دبیر مطبوعاتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با انتقاد از به تاخیر افتادن انتخابات در هنگ کنگ این اقدام را تضعیف دموکراسی خواند.

این درحالیست که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز گذشته با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، خواهان تعویق برگزاری انتخابات 2020 شد.

در چنین شرایطی مکینی به وبلاگ آبی اناری ها گفت: ما تصمیم دولت هنگ کنگ مبنی بر به تعویق انداختن یک ساله انتخابات مجلس قانونگذاری و رد صلاحیت نامزدهای مخالف را محکوم می کنیم.

وی اضافه نمود: این نوع از اقدامات آزادی های دموکراتیک را که زیربنای رونق هنگ کنگ است، تضعیف می نماید.

انتخابات مجلس قانونگذاری منطقه ویژه اداری هنگ کنگ که برای شهریور امسال میلادی برنامه ریزی شده بود به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا به تعویق افتاد.

خانم کری لم رییس اجرایی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ روز آدینه خاطرنشان کرد این انتخابات با توجه به اهمیت کنترل شیوع ویروس کرونا و با هدف حفظ جان و سلامتی مردم، به مدت یک سال به تعویق افتاده است.

دولت مرکزی چین نیز به دنبال این تصمیم دولت محلی هنگ کنگ، با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که از تصمیم خانم لم به منظور حفظ سلامتی مردم و در چارچوب قانون و با توجه به شرایط واقعی منطقه حمایت خواهد نمود.

این بیانیه می افزاید که در خصوص نحوه فعالیت این مجلس در سال پیش رو نیز از کمیته دائمی کنگره خلق چین خواسته است تا مطابق قانون تصمیم گیری کند.

کری لم رئیس اجرایی هنگ کنگ پیش از این هشدار داده بود که با جهش موارد ابتلا به کرونا در هنگ کنگ، سیستم بیمارستان های این شهر در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

در پی این شرایط، هنگ کنگ محدودیت های جدیدی برای کنترل شیوع بیماری اعلام نموده است محدودیت های جدید از شدیدترین نوع خود از زمان شیوع ویروس کرونا در این منطقه است این محدودیت ها از سه روز گذشته آغاز شده و به مدت 7 روز ادامه خواهد داشت.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش کاخ سفید به تاخیر در انتخابات هنک کنگ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کاخ سفید به تاخیر در انتخابات هنک کنگ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید