واکنش روسیه به ادعای آمریکا مبنی بر ارسال جنگنده به لیبی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، روسیه اتهامات آمریکا مبنی بر ارسال جنگنده های روسیه به لیبی برای یاری به حفتر را تکذیب کرد.

واکنش روسیه به ادعای آمریکا مبنی بر ارسال جنگنده به لیبی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها، معاون رئیس کمیته امنیت و دفاع در مجلس روسیه (دوما) ادعای فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در آفریقا (آفریکام) را رد کرد.

این مقام روس در واکنش به اظهارات فرمانده نیروهای آمریکا در آفریقا گفت که اتهامات واشنگتن در رابطه با هواپیماهای روسیه در لیبی، ساختگی و دروغ است.

ژنرال استفن تاونسند امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای مدعی شد روسیه با استقرار جنگنده در لیبی، میخواهد گروه های پیمانکار نظامی خصوصی را که در این کشور فعالیت نموده و به نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی یاری می نمایند، حمایت نماید.

بر اساس ادعای آمریکایی ها، جنگنده های روسی احتمالا حمایت هوایی نزدیک و پوشش آتش تهاجمی به گروه پیمانکاری خصوصی واگنر در نبرد با دولت وفاق ملی ارائه می دهند. این جنگنده ها از پایگاه هوایی در روسیه بلند شده و بعد از انتقال به سوریه، جهت استتار تغییر رنگ پیدا نموده و سپس به لیبی منتقل شدند.

فرمانده نیروهای آمریکایی در لیبی مدعی شد: روسیه آشکارا کوشش می نماید کفه ترازو در لیبی را به سمت خود سنگین کند... آنها با حمایت از گروه های مزدور مانند واگنر، در حال گسترش جای پای نظامی خود در آفریقا هستند.

لیبی از سال 2011 که حکومت معمر القذافی سرنگون شد، فاقد دولت مرکزی بوده و کوشش های سیاسی با نظارت سازمان ملل در سال 2015 منجر به تشکیل دولت وفاق ملی در طرابلس شد. با این حال، ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی که طی یک سال کوشش کرد دولت مذکور را ساقط کند، آن را به رسمیت نشناخت.

هم اکنون دو دولت هرکدام با مجلس و ارتشی مجزا بر سر تصاحب قدرت با یکدیگر درگیر و در حال جنگند و هر دولتی علاوه بر داخل لیبی، حامیان خارجی نیز دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش روسیه به ادعای آمریکا مبنی بر ارسال جنگنده به لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به ادعای آمریکا مبنی بر ارسال جنگنده به لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید