نخست وزیر مستعفی عراق با کردها ابراز همبستگی کرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نخست وزیر مستعفی عراق بر عزم خود برای پشت سر گذاشتن صفحه سیاه انفال و همکاری با یکدیگر برای ساختن آینده امن و درخشان برای مردم این کشور تأکید کرد.

نخست وزیر مستعفی عراق با کردها ابراز همبستگی کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ آبی اناری ها از کردپرس، عادل عبدالمهدی در بیانیه ای به مناسبت سی و دومین سالگرد نسل کشی انفال جنایت های رژیم صدام، دیکتاتور سابق این کشور در حق همه شهروندان عراقی را محکوم کرد.

وی بر همبستگی با کردهای عراق و قربانیان نسل کشی انفال و عزم خود برای پشت سر گذاشتن این صفحه سیاه و همکاری با یکدیگر برای ساختن آینده ای امن و درخشان برای کشور و مردمانش تأکید کرد.

نخست وزیر مستعفی عراق همچنین مطرح نمود: جنایت انفال در حق کردها یکی از شنیع ترین جنایت های دوران معاصر در زمینه کشتار، شکنجه و آوارگی هزاران غیرنظامی بی گناه و نماد مقاومت همه شهروندان عراقی در برابر ظلم و استبداد به شمار می آید.

این در حالی است که پیش تر برهم صالح، رئیس جمهور عراق در بیانیه ای به مناسبت سالگرد نسل کشی انفال، با اعلام اینکه بیشتر شهروندان این کشور قربانی سیاست های جنایتکارانه رژیم بعث شدند، گفت: وظیفه دولت و همه نهادهای رسمی آن است که برای جبران خسارت خانواده های قربانیان انفال و پذیرش این جنایت به عنوان یک نسل کشی در دنیا کوشش نمایند.

4033/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "نخست وزیر مستعفی عراق با کردها ابراز همبستگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر مستعفی عراق با کردها ابراز همبستگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید