مهران گرم ترین شهر ایران شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مدیر کل هواشناسی ایلام با بیان اینکه دمای هوا امروز در شهر مهران به 48.5درجه رسید، گفت: امروز این شهر گرم ترین منطقه ایران بود.

مهران گرم ترین شهر ایران شد

سیروس نادری زرنه در مصاحبه با تسنیم گفت: شهرستان مهران در حال حاضر با 48.5 درجه جزو گرم ترین شهر های کشور است و پیش بینی می گردد دمای فردای این شهر به 50 درجه برسد. لوماز با 36.5، دهلران با 38، دره شهر با 36.5، آبدانان با.44.5، بدره با 32.6، سرابله با 31.6، ایوان با 39.4، ایوان با 41.4، ملکشاهی با 39.50 و ایلام با 38.5 دیگر شهر های گرم استان ایلام هستند.

مدیر کل هواشناسی ایلام گفت: در ادامه به شدت گرما و افزایش گرد و غبار و توده تازه ریزگرد ها به استان اشاره نمود و گفت: با توجه به وزش باد در منطقه احتمال شکل گیری و نفوذ توده گرد و غبار به استان وجود دارد و در صورت تشکیل و نفوذ، توده گرد و غبار به تناوب از امروز تا 48 ساعت آینده آیدر استان فعال خواهد بود.

وی تاکید نمود: اما باتوجه به آنالیز نقشه های جوی مقدار غلظت این توده زیاد نیست، اما با این وجود افت کیفی هوا و دید افقی را در پی خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان ایلام برای امروز و روز های به جامانده هفته را سطح نارنجی بیان کرد و گفت: توجه به ملاحظات این سطح و اقدام و عمل پیشگیرانه به ادارات و سازمان های امداد رسان و احاد مردم اطلاع رسانی شده است.

منبع: فرارو

به "مهران گرم ترین شهر ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهران گرم ترین شهر ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید