خبرنگاران پیست سرپوشیده اصلی ترین کمبود رشته دوچرخه سواری است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اصفهان - خبرنگاران - رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: پیست سرپوشیده اصلی ترین کمبود رشته دوچرخه سواری است و امیدواریم این پیست در مجموعه ورزشی نقش دنیا اصفهان احداث گردد.

خبرنگاران پیست سرپوشیده اصلی ترین کمبود رشته دوچرخه سواری است

خسرو قمری روز چهارشنبه در جلسه با مدیرعامل باشگاه سپاهان در محل این باشگاه اظهارداشت: با وجود اینکه کرمان، اهواز، مشهد، و تهران دارای پیست هستند اما هیچکدام از آنها سر پوشیده نیست و همین امر مشکلاتی را برای ورزشکاران ایجاد و شرایط پیشرفت آنها را با معضل روبه رو می نماید.

وی ادامه داد: امیدواریم با احداث پیست سرپوشیده در اصفهان با مساعدت باشگاه سپاهان، حتی کمپ دوچرخه سواری غرب آسیا در اصفهان شکل گیرد و بتوانیم مسابقات بین المللی متعددی را در آن برگزار کنیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری توضیح داد: کره جنوبی، مالزی و ژاپن در شرق آسیا توانسته اند پایگاهی در این منطقه برای خود کشورهای مجاور ایجاد نمایند و در غرب آسیا کشور هند توانسته بسیاری از میزبانی ها را برای خود به دست آورد و این خلا در منطقه غرب آسیا و بویژه خاورماینه همچنان حس می گردد.

قمری اضافه نمود: در صورت احداث پیست سرپوشیده در اصفهان و یا در هر جای دیگر سودمند خواهد بود، زیرا هزینه تجهیزات آن را فدراسیون جهانی می دهد و برگزاری مسابقات بین المللی در آن با حضور ورزشکاران خارجی و می تواند دیگر هزینه های آن را تامین کند و به طور کلی به درآمدزایی بینجامد.

وی با اشاره به اینکه حضور در تورهای بین المللی به کسب مقام های مختلف می تواند ایران را در زمره باشگاه های برتر قرار دهد، خاطر نشان کرد: بسیاری از مسابقات حدود 15 میلیون دلار جایزه دارند و این میزان می تواند برای باشگاه ها و همچنین خود دوچرخه سواران یاری شایانی محسوب گردد، البته مشارکت باشگاه ها در این زمینه اهمیت دارد.

رییس فدراسیون رشته دوچرخه سواری در کشور را مظلوم خواند و گفت: ورزشکاران این رشته با کمترین امکانات مجبورند 6 روز در هفته تمرین نمایند و هیچکدام از حملات آنها کمتر از چهار ساعت نیست و انواع خطرات در جاده های بین شهری و دیگر اماکن آنها را تهدید می نماید.

قمری با بیان اینکه افزایش هزینه ها و استهلاک دوچرخه ها برای ورزشکاران مشکلاتی را ایجاد می نماید، اظهارداشت: با این حال دوچرخه سواران در قاره آسیا و دیگر رقابت ها می درخشند.

وی دوچرخه سواران ایرانی را توانمند و دارای قابلیت های فراوانی دانست و گفت: حضور ایرانیان در مسابقات مختلف می تواند به کسب 58 مدال بین المللی در بخش بانوان و آقایان منجر گردد که 36 کسب مدال آن در رشته های مرتبط با پیست است.

رییس فدراسیون از رشته های بی. ام. ایکس، دانیل و کوهستان از جمله رشته های جذاب دوچرخه سواری یاد کرد و اضافه نمود: وجود آب و هوای متنوع و معتدل در ایران می تواند برای برگزاری رشته های مختلف دوچرخه سواری یک نقطه مثبت به شمار آید و باید از آن باید بتوانیم بهترین بهره را بگیریم.

جلسه مشترک رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و مسعود تابش مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان روز چهارشنبه در محل این باشگاه برگزار گردید.

در استان اصفهان یکهزار هزار نفر در دوچرخه سواری فعالیت دارند.

6020/ 6026/

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پیست سرپوشیده اصلی ترین کمبود رشته دوچرخه سواری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیست سرپوشیده اصلی ترین کمبود رشته دوچرخه سواری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید