قمری: دانشور از نگاه حرفه ای دور شده و انگیزه سابق را ندارد، بضاعت کادر فنی همین است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: محمد دانشور از آن نگاه حرفه ای که در گذشته داشت، دور شده و دیگر آن انگیزه سابق را ندارد.

قمری: دانشور از نگاه حرفه ای دور شده و انگیزه سابق را ندارد، بضاعت کادر فنی همین است

خسرو قمری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ آبی اناری ها، درباره نتایج ملی پوشان دوچرخه سواری ایران در مسابقات پیست قهرمانی آسیا به میزبانی کره جنوبی گفت: با توجه به اینکه شرایط لازم برای کسب سهمیه المپیک در این مسابقات را نداشتیم، کوشش خود را بر روی این موضوع قرار دادیم که از نفرات جوان استفاده کنیم. به هر حال تیم ملی با 6 رکابزن جوان، یک رکابزن زن و 3 رکابزن مرد در بخش بزرگسالان اعزام شد که در نهایت فقط یک نقره در بخش معلولان توسط مهدی محمدی کسب کردیم.

امکانات مان با کشورهای بالای سر فاصله دارد

وی با اشاره به امکانات دیگر کشورها ادامه داد: کشورهای بالای سر ما در آسیا همگی از مربیان سطح بالای اروپایی بهره می برند و امکانات زیادی هم دارند. سه کشور کره جنوبی، ژاپن و هند پایگاه ویژه این رشته دارند و فدراسیون جهانی به سه کشور امکانات لازم را می دهد.

نفرات اعزامی نسبت به گذشته بسیار کم شده بود

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره تعداد نفرات اعزامی به کره جنوبی گفت: در دوره های قبل 20، 30 نفر اعزام می شدند و از این تعداد بعضی رکابزنان پیروز به کسب مدال نیز می شدند، اما در این دوره با توجه به محدودیت ها و البته استراتژی که داشتیم، 10 نفر اعزام شدند.

دانشور از نگاه حرفه ای دور شده و انگیزه سابق را ندارد

قمری درباره عملکرد محمد دانشور رکابزن کشورمان که سابقه کسب مدال طلا در بازی های آسیایی را نیز دارد، مطرح نمود: دانشور فقط در یک رشته شرکت کرد و دلیلش این بود که در دیگر رشته ها، رقبا شرایط بسیار بهتری داشتند و همین مسئله باعث شده بود سایر رکابزنان از جمله دانشور انگیزه کافی برای پیروزیت را نداشته باشند. همچنین باید اشاره کنم که دانشور از نگاه حرفه ای دور شده و شرایط نزولی دارد و با ادامه این شرایط باید جای خود را به دیگر رکابزنان بدهد. من و کادر فنی صحبت های زیادی با او نموده ایم، اما او انگیزه سابق را ندارد. ضمن اینکه دانشور از مصدومیت دوباره می ترسید و به همین دلیل کمی با احتیاط رکاب زد.

ملی پوشان مسئله ای با کادر فنی نداشتند

وی در پاسخ به این سوال که شنیده می گردد ملی پوشان پیست با کادر فنی مشکل دارند، گفت: خیر، هیچ مسئله ای در این باره وجود ندارد. داشته های داخلی ما همین است و هم ملی پوشان و هم کادر فنی نهایت کوشش خود را کردند.

کسب سهمیه المپیک اولویت بود، نه مدال در آسیا

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباره آخری وضعیت کسب سهمیه المپیک گفت: در دوره های گذشته کسب سهمیه براساس صندلی کشور در قاره آسیا صورت می گرفت، اما حالا اوضاع فرق نموده و باید حتماً بین 50 کشور برتر قرار بگیریم. ما در حال حاضر در رده 37 هستیم و یک سهمیه المپیک قطعی است. البته کوشش داریم به زیر رتبه 32 برسیم تا دو سهمیه بگیریم. همچنین در بخش بانوان و همچنین کوهستان نیز همچنان فرصت وجود دارد و ناامید نیستیم.

شرایط اقتصادی برای جذب مربی خارجی را نداریم

قمری در خاتمه درباره احتمال جذب مربی خارجی برای تیم ملی پیست گفت: توانایی ما در رشته پیست همین است که می بینیم. در این شرایط یا باید قید مدال در این رشته را بزنیم و یا اینکه از مربی خارجی بهره ببریم. حضور یک مربی خارجی سطح بالا احتیاج به 15 تا 20 هزار یورو حقوق در ماه دارد که با توجه به مسائل اقتصادی، این کار امکان پذیر نیست. همچنین این گزینه را هم می توانیم در نظر بگیریم که از یاری یک مربی خارجی به صورت از راه دور استفاده کنیم و او نظارت بر کادر فنی و تیم ملی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قمری: دانشور از نگاه حرفه ای دور شده و انگیزه سابق را ندارد، بضاعت کادر فنی همین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قمری: دانشور از نگاه حرفه ای دور شده و انگیزه سابق را ندارد، بضاعت کادر فنی همین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید