مایکروسافت ، بیل گیتس و ماجرای ثروتمند شدن

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، بیل گیتس، ثروتمندترین مرد دنیا چند روز پیش طی سخنانی گفته است که او شایسته داشتن چنین اموالی نیست، اما به طور شانسی صاحب چنین سرمایه بزرگی در دنیا شده است.

مایکروسافت ، بیل گیتس و ماجرای ثروتمند شدن سخنان گیتس هزاران انسان فقیر را شاد کرد، چون بسیاری از فقرای جهان در آرزوی این هستند که روزی به طور شانسی سرمایه دار شوند.

بنیانگذار شرکت مایکروسافت که برای بسیاری از جوانان آمریکا و سراسر جهان الگویی از موفقیت به شمار می رود، گفت: سزاوار پولی که از زمان تاسیس شرکت در سال 1975 تاکنون به دست آورده ام نیستم. البته نه تنها من بلکه هیچ ثروتمندی در جهان سزاوار داشتن چنین سرمایه ای نیست.

بیل گیتس 65 ساله اضافه نمود: او ثروت 73 میلیارد دلاری خود را تنها به دلیل شانس خوب و همچنین تیم پشتیبانی که با آن کار نموده، به دست آورده است.

گیتس در مصاحبه با هفته نامه دیلی میل گفت: من حدود 10 میلیارد دلار مالیات پرداخت کردم، اما من باید بیشتر بپردازم.

بیل گیتس، اضافه نمود: فکر نکنم همه ثروتم را به فرزندانم بدهم چون به نفع شان نخواهد بود.

البته منظور ثروتمندترین مرد جهان این است که همه ثروتش را به فرزندانش نخواهد داد.

او گفت: پس از پرداخت بعضی اموال به جاهایی که باید بپردازم، مقداری را به فرزندانم خواهم داد و بقیه را در اختیار انجمن های خیریه خواهم گذاشت.

بیل گیتس پیشتر با همسر خود یک انجمن خیریه تاسیس نموده بودند که هدف از تاسیس آن مبارزه با فقر و بیماری در کشورهای فقیر است.

گیتس از قانون آمریکا که در آن والدین می توانند 9 میلیون دلار را بدون پرداخت مالیات به فرزندانشان بدهند، انتقاد کرد و گفت این مبلغ خیلی زیاد است و منصانه نیست، باید مالیات داد.

گیتس دارای سه فرزند است. جنیفر 23 ساله فرزند بزرگ اوست. فرزند دوم او روری 20 ساله و سومین فرزند او ووبی است که 17 سال دارد.

ثروتمندترین مرد جهان پیشتر گفته بود که فرزندانش از تصمیم او همسرش برای اختصاص دادن بخشی از ثروتشان به امور خیریه آگاهند و این موضوع را درک نموده اند. او گفته بود که فرزندانش به اقدامات او و همسرش برای مبارزه با فقر و بیماری افتخار می نمایند.

گیتس گفته بود که فرزندان مان با استفاده از این اموال آموزش خوبی خواهند یافت و هرگز فقیر نخواهند شد اما آنها کار و فعالیت خواهند کرد.

  • سیتنا
منبع: همشهری آنلاین

به "مایکروسافت ، بیل گیتس و ماجرای ثروتمند شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت ، بیل گیتس و ماجرای ثروتمند شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید