عزیزی خادم: تیم ملی برای سریع ترین صعود به جام جهانی آماده می گردد، هیچ غروری ندارم

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به عنوان مسئول فوتبال ملی هیچ غروری ندارم.

عزیزی خادم: تیم ملی برای سریع ترین صعود به جام جهانی آماده می گردد، هیچ غروری ندارم

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم گفت: فوتبال ملی به لطف خدا آبرومندانه و سرافرازانه در میادین مهم بین المللی حاضر شده است. تیم ملی در تمام حوزه ها نگاه بلندپروازانه در پیش گرفته که بخش مهم و اعظمش به واسطه حضور، کوشش و تجربه سازندگان فوتبال و پیشکسوتان است که تاریخ ارزشمند فوتبال هستند. اگر سال جاری فوتبال سربلند است، بخش مهم آن به واسطه زحمات همه عزیزان در عرصه های مختلف است.

وی افزود: در حوزه بانوان، چه در فوتسال و چه در فوتبال همینطور است. در عرصه داوری هم می بینیم دختران شایسته ایران از نام بزرگ ایران دفاع می نمایند و جای خرسندی است. آنچه که واقعاً تعاملی نانوشته است، بین رسانه ورزشی و فوتبال ملی یا فدراسیون فوتبال به عنوان متصدی رسانه ملی، سربلندی ایران و آینده فوتبال ملی است و هدفی مشترک است که همه ما را کنار هم قرار داده است. فدراسیون نوپا و در حوزه های مختلف فعال است؛ از جمله در فوتبال بانوان که امروز باعث سربلندی است.

رئیس فدراسیون فوتبال با تمجید از عملکرد بانوان فوتبال کشورمان گفت: هر بار هم بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه فوتبال بخواهم صحبت کنم، آنقدر سربلندی بانوان برای من تازگی دارد و ارزشمند است که هر جایی با افتخار صحبت می کنم. در حوزه تیم های پایه، پیروزی های ارزشمند بچه های زیر 15 سال در مسابقات کافا باعث افتخار است یا تیم امید که کاری بود که باید آغاز می شد و از تجارب تلخی که از قبل وجود داشت، باید استفاده نموده و برنامه ریزی می کردیم.

عزیزی خادم در خصوص موفقیت های فوتبال ایران توضیح داد: در حوزه تیم ملی، رضایت افکار عمومی معین است و امروز هر ایرانی، به پیروزی تیم ملی افتخار می نماید. همه خرسند هستند و لذت می برند که بخش اعظم آن بابت زحمات پیشکسوتان است. بنده به عنوان متصدی فوتبال ملی، دست همه عزیزان را می بوسم و اگر کاری از دستم در فدراسیون برمی آید، با همه وجود در خدمت هستم. در شش یا هفت ماهی که در فدراسیون مستقر بودم، شرایط سخت بوده است. با این حال نمی خواهم به گذشته برگردم. از تمام عزیزانی که در ادوار گذشته زحمت کشیدند، تشکر می کنم.

وی ادامه داد: هر کسی دیدگاه و روشی در فدراسیون دارد، اما سعی کردیم نگاهی داشته باشیم که همراه با توسعه برای فوتبال ملی، همه ابعاد را در بربگیرد. فوتبال ملی خارج از نقص نیست، اما راه تعامل، همکاری و کنار هم بودن را یاد گرفتیم و در نهایت، کار برای ایران عزیز افتخار است. امروز هم به لطف الهی، قدم در جهتی گذاشتیم که سریع ترین صعود را به جام جهانی داشته باشیم. به حضور تک تک شما افتخار می کنیم و حتماً بیشتر با افتخار در کنار شما خواهیم بود. فشردگی بازی ها در بانوان، تیم ملی فوتسال، استعدادیابی و تیم ملی فوتبال بالاست. از همکارانم در فدراسیون تشکر کنم که شبانه روزی کار کردند.

رئیس فدراسیون فوتبال، حضور کنار پیشکسوتان را وظیفه خود دانست و اعلام کرد: به همه شما و تک تک کسانی که در کنار ما نیستند، افتخار می کنیم. قطعاً سرمایه این عزیزان و تجارب آنها ارشمند است و با تجاربی که این عزیزان دارند، باید برای آینده فوتبال برنامه ریزی کنیم. باید همه به این فضای تازه یاری کنیم و باعث رونق فوتبال ملی و اعتماد افکار عمومی باشیم.

استعدادیابی کار بسیار مهمی است که برای اولین بار به این وسعت صورت گرفته است؛ آن هم در راستای عدالتی که توزیع فوتبال دارد.، عزیزی خادم ضمن بیان این جمله مطرح کرد: امروز با توجه به انفجار اطلاعاتی، فوتبال به جهتی رفته که کسی از این گستره فوتبال نادیده گرفته نگردد. در حوزه زیر 15 ساله ها حدود 12 هزار نفر دیده شدند، در زیر 19 ساله ها هم در آینده ای نزدیک کار استارت خواهد خورد. در حوزه بانوان و فوتسال هم برای اولین بار است که استعدادیابی آغاز می گردد.

عزیزی خادم در خصوص شرایط سخت فدراسیون به واسطه تحریم ها گفت: به عنوان مسئول فوتبال ملی هیچ غروری ندارم. به خاطر تحریم هایی که حاکم است، سعی کردم اگر احتیاج بوده، زنگ بزنم و حتی خواهش کنم تا استعدادی به علت مسائل اقتصادی و معیشتی از دیده شدن جا نماند. با وجود اینکه تیم ملی فوتبال را به عنوان پیشتاز فوتبال ملی در نظر داریم، فوتسال و بانوان را نیز نادیده نگرفتیم. بعلاوه استعدادیابی را که بحثی مهم است، نادیده نگرفتیم و حتی برای رفتن به این جهت خواهش، تمنا و التماس کردیم.

رئیس فدراسیون در خصوص تغییر شرایط تیم ملی ایران گفت: اگر به این فکر کنیم که شرایط فوتبال شش ماه گذشته چطور بود و الان چطور است، همه چیز معین است و الان تیم ملی برای سریع ترین صعودش آماده می گردد. آدم ها زود فراموش می نمایند، اما فوتبال ایران چند ماه پیش با یک مساوی در بحرین، از حضور در جام جهانی کنار می رفت. فوتبال ایران اما امروز سرافراز و سربلند است. ما شکرگزار خداوند هستیم و امیدواریم گذشته، چراغ راه آینده باشد. مطمئنیم در این جهت صادقانه ای که همه کنار هم هستیم، روزهای بهتری در انتظار ایران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عزیزی خادم: تیم ملی برای سریع ترین صعود به جام جهانی آماده می گردد، هیچ غروری ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی خادم: تیم ملی برای سریع ترین صعود به جام جهانی آماده می گردد، هیچ غروری ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید