شورای سیاستگذاری فرامنطقه ای علوم پزشکی تشکیل گردد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سید عباس موسوی چهارشنبه شب در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک سلامت کشور به اهمیت روابط عمومی ها در دنیای مدرن امروزی اشاره نمود و گفت: روابط عمومی های دانشگاه های علوم پزشکی باید برنامه ریزی های مناسب برای استفاده از ظرفیت و پتانسیل مناطق آمایشی نمایند.

شورای سیاستگذاری فرامنطقه ای علوم پزشکی تشکیل گردد

وی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی ساختارهای گسترده و توضیح وظایف متنوعی دارند، اضافه نمود: به دلیل گستردگی کارها و نبود یک ساختار منسجم روابط عمومی در اقصی نقاط شهرستان ها، شبکه ها و مراکز بهداشتی، کار مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی با مشکل روبرو نموده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر هماهنگی و تبادل اطلاعات بین روابط عمومی ها تاکید نمود و گفت: با هماهنگی و تعامل بیشتر بین روابط عمومی های منطقه یک سلامت کشور از بسیاری از چالش ها و مسائل جلوگیری می گردد.

وی با تاکید بر تشکیل شورای سیاست گذاری فرامنطقه ای، اعلام کرد: شورای سیاست گذاری می تواند سبب هماهنگی بیشتر بین دانشگاه های علوم پزشکی گردد و پتانسیل ها را گسترش دهد.

موسوی با بیان اینکه عدم مدیریت رقابت های بین دانشگاه ها آسیب زننده است، اضافه نمود: در برخی مواقع تضاد منافع بین دانشگاه ها اتفاق می افتد که حوزه روابط عمومی می تواند در مدیریت این مجموعه ها یاری کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه برای اثربخشی سازمان هاباید روابط عمومی ها تقویت شوند، گفت: مدیران رده های بالاتر بیشتر به صندلی روابط عمومی ها اذعان دارند ولی در رده های پایین تر به اهمیت حوزه روابط عمومی و توضیح وظایف آن کمتر توجه می گردد که باید به آن پرداخته گردد.

وی با بیان اینکه فعالیت های حوزه سلامت در جامعه کمتر دیده می گردد، اضافه نمود: دانشگاه علوم پزشکی با این خدمات و تاثیر گذاری که دارد در عرصه عمومی جامعه نداریم.

استقبال وزارت بهداشت از برنامه های مازندران

فرزاد گوهر دهی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه نخستین گردهمایی روابط عمومی های دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه یک کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می گردد، گفت: برای نخستین بار در نشست مدیران روابط عمومی حدود 6 ساعت برنامه آموزشی با حضور استاد این حوزه در سطح کشور برگزار می گردد.

وی به استقبال وزارت بهداشت از برنامه های مارندران اشاره نمود و اضافه نمود: در برنامه استراتژیک وزارت بهداشت بر آموزش مدیران و کارکنان دیده شدهای است که برای مدیران مناطق برای اولین بار این برنامه در حال انجام است.

گوهر دهی به فعالیت های روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اشاره نمود و ادامه داد: در سال گذشته 28 نشست مطبوعاتی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار گردید که در شش ماهه امسال نیز 14 نشست برگزار که در 6 جلسه رئیس دانشگاه علوم پزشکی حضور داشتند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه سه هزار و 253 مورد خبر در روزنامه های محلی و کشوری چاپ شده است، گفت: با توجه به بخش نامه وزارتخانه سقف اعتباری فعالیت های حوزه های مختلف دانشگاه ها را 90 درصد اعتبارات سال 95 قرار داده است که محدودیت های زیادی نسبت به سال 96 داریم که با توجه به این مسئله تاکنون دو هزار خبر در امسال درج شده است.

وی به درج خبر در سایت ها و خبرگزاری ها اشاره نمود و اضافه نمود: در سال گذشته دو هزار و 370 خبر درج شده که در شش ماهه امسال نیز این رقم هزارو 58 خبر بوده است.

گوهر دهی آموزش سلامت به آحاد جامعه را یکی از وظایف روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی بیان کرد و ادامه داد: در سال گذشته 156 مورد مطلب با تنوع آموزشی در جراید استان درج شده است و در امسال نیز 125 مطلب تهیه و انتشار پیدا نموده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه تا کنون 78 مورد از اخبار دانشگاه علوم پزشکی به وسیله صداوسیما انعکاس پیدا نموده است، گفت: دو برنامه با محوریت حوزه سلامت به صورت هفتگی از صداو سیمای مازندران پخش می گردد.

وی اعلام نمود: برنامه آوای سلامت نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای رادیو تهیه شده که در شش ماهه امسال 153 برنامه پخش شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شورای سیاستگذاری فرامنطقه ای علوم پزشکی تشکیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای سیاستگذاری فرامنطقه ای علوم پزشکی تشکیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید