سازمان بهداشت جهانی: قرنطینه و اعمال محدودیت برای شکست دادن کرونا کافی نیست

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، یک کارشناس ارشد سازمان بهداشت دنیای بر این باور است که کشورهای دنیا به سادگی نمی توانند با قرنطینه و اعمال محدودیت های رفت و آمد برای جوامع خود ویروس کرونا را شکست دهند.

سازمان بهداشت جهانی: قرنطینه و اعمال محدودیت برای شکست دادن کرونا کافی نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها، مایک رایان کارشناس سازمان بهداشت جهانی در مصاحبه با بی بی سی گفت: کشورها به سادگی نمی توانند جوامع خود را برای شکست دادن ویروس کرونا قرنطینه نمایند. اتخاذ تدابیر بهداشت و سلامت عمومی برای جلوگیری از ظهور و پیدایش مجدد ویروس لازم و ضروری است.

وی در ادامه اضافه کرد: چیزی که واقعا ضروری است بر روی آن تمرکز کنیم، پیدا کردن افراد مریض و بیمار و کسانی است که ویروس را دارند، قرنطینه و منزوی کردن آنها و پیدا کردن و قرنطینه کردن کسانی است که با این افراد در تماس و رابطه بوده اند.

کارشناس برجسته سازمان بهداشت جهانی گفت: در شرایط کنونی خطر واقعی این است که با لغو قرنطینه و محدودیت های رفت و آمد، بیماری و ویروس مجددا ظهور پیدا نموده و گسترش یابد.

بخش زیادی از اروپا و ایالات متحده از اقدامات چین و سایر کشورهای آسیایی تبعیت و پیروی نموده و محدودیت های شدیدی را برای مقابله با ویروس جدید اعمال نموده اند. بسیاری از اماکن عمومی مثل مدارس و فروشگاه ها تعطیل شده و به مردم دستور داده شده تا در خانه های خود بمانند.

رایان گفت: نمونه ها و الگوهایی مثل چین کره جنوبی و سنگاپور که محدودیت های گسترده را به همراه آزمایش دریافت از هر فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا، می تواند یک الگوی مناسب برای اروپا باشد که به اعتقاد سازمان بهداشت جهانی اکنون به جای آسیا به مرکز اصلی گسترش ویروس کرونا تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان بهداشت جهانی: قرنطینه و اعمال محدودیت برای شکست دادن کرونا کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: قرنطینه و اعمال محدودیت برای شکست دادن کرونا کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید