آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، کارشناس نظامی روس معتقد است جهش ویروس کرونا دقیقاً زمانی رخ داد که آمریکایی ها در حال فراوری نسل جدیدی از سلاح های بیولوژیکی بودند که بتواند روی نژادی خاص مؤثر باشد و شهر ووهان در مرکز چین هم موقعیت مناسبی برای این منظور داشت.

آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها به نقل از خبرگزاری نووستی، ایگور نیکولین کارشناس نظامی و عضو سابق کمیسیون سلاح های بیولوژیکی سازمان ملل معتقد است که ویروس کشنده کرونا فقط به روی مردم آسیا تأثیر می گذارد. به گفته وی، این ویروس بسیار مسری و عفونی نمی تواند خودبه خود ایجاد شده باشد.

یوری بابیلوف کارشناس شورای امور خارجه روسیه نیز در مقاله خود با استناد به گزارشی از سوی سازمان سیای آمریکا با این دیدگاه موافقت نموده و یادآور شده است: ویروس کرونا فقط روی نژاد آسیایی تأثیر می گذارد و چنین جهشی به طور طبیعی اتفاق نمی افتد. این جهش دقیقاً زمانی رخ داد که آمریکایی ها در حال فراوری نسل جدیدی از سلاح های بیولوژیکی بودند که بتواند روی قومی خاص مؤثر باشد.

به گفته این کارشناس نظامی، نوع جدید کروناویروس به طور عمدی توسط آمریکایی ها در شهر ووهان چین فراوری شد. آنها در جست وجوی مکانی بودند که سیستم امنیتی آن سقوط کند. ووهان در مرکز چین واقع شده است و از این لحاظ یک مرکز بزرگ لجستیکی به شمار می رود، به علاوه، انستیتوی ویروس شناسی و بزرگترین بازار فروش حیوانات وحشی نیز در این شهر وجود دارد. در این شهر کنسولگری آمریکایی نیز قرار گرفته است که در آن تحت پوشش کارکنان اداری عملیات و آزمایشات مخفی انجام می گیرد.

در عین حال، بابیلوف یادآور شد که نمایندگان شرکت های داروسازی خصوصی آمریکا نیز می توانند ویروس کرونا را ایجاد نموده باشند. یکی دیگر از عواملی که نشان می دهد که این ویروس خطرناک به طور خاص ایجاد شده است، زمان ظهور آن است. شیوع این بیماری درست در سال نوی چینی رخ داد، زمانی که صدها میلیون چینی در سراسر این کشور و دیگر کشورها، در حال گذراندن تعطیلات و تماس نزدیک با سایر ملل دنیا بودند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا آمریکا در شیوع ویروس کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیکی دخیل است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید