روش های پیشنهادی ترامپ برای درمان کرونا پزشکان را شوکه کرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای تزریق مواد ضدعفونی کننده به مبتلایان ویروس کرونا یا قرار دادن آن ها در معرض اشعه ماوراء بنفش، انتقاد پزشکان آمریکایی را به دنبال داشت.

روش های پیشنهادی ترامپ برای درمان کرونا پزشکان را شوکه کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها، پزشکان آمریکایی به مردم هشدار دادند پیشنهادهای جدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخصوص درمان بیماری کووید-19 بسیار خطرناک هستند.

به نوشته روزنامه گاردین، ترامپ در نشست خبری روز پنجشنبه گفت: مواد ضدعفونی کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود.

ترامپ همچنین پیشنهاد کرده است قرار دادن بدن بیماران در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند درمان موثری باشد.

دبورا بریکس مسئول هماهنگی پاسخ دولت به شیوع ویروس کرونا ترجیح داد در این باره سکوت کند اما شماری از پزشکان آمریکایی درخصوص تزریق مواد ضدعفونی کننده یا استفاده از اشعه ماوراء بنفش هشدار دادند.

رابرت ریچ استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا در پیام توئیتری نوشت: نشست های خبری ترامپ سلامت مردم را به خطر انداخته است. این تبلیغات را بایکوت کنید. از توصیه های متخصصان پیروی کنید و خواهش می کنم مواد ضدعفونی کننده نخورید.

والتر شاوب از مقامات پیشین کاخ سفید گفت: برایم قابل درک نیست که چنین دیوانه ای عالی ترین مقام در این سرزمین را داشته باشد و مردمی آنقدر احمق وجود داشته باشند که فکر کنند مسئله ای نیست. نمی توانم باور کنم در سال 2020 باید به افرادی که به حرف های رئیس جمهور گوش می کنند هشدار دهم تزریق مواد ضدعفونی شما را به کشتن می دهد.

پیشنهادات حیرت آور ترامپ پس از آن مطرح شد که دولت آمریکا نتایج تحقیقات خود درخصوص توان بقای ویروس کرونا را منتشر کرد.

طبق نتایج این تحقیقات، ویروس کرونا در معرض نور خورشید و افزایش دما و رطوبت تضعیف می شود.

ویلیام برایان مدیر بخش علوم و تکنولوژی وزارت امنیت داخلی آمریکا در نشست خبری روز پنجشنبه گفت: می توانم به شما بگویم که ماده سفیدکننده می تواند [این] ویروس را ظرف 5 دقیقه بکشد. الکل ایزوپروپیل آن را ظرف 30 ثانیه از بین می برد.

ترامپ پیش از این نیز به خاطر مفید دانستن داروی ضد مالاریا برای مقابله با ویروس کرونا مورد نقدها گسترده قرار گرفته بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "روش های پیشنهادی ترامپ برای درمان کرونا پزشکان را شوکه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های پیشنهادی ترامپ برای درمان کرونا پزشکان را شوکه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید