علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای بدست آمده، این پرسش مطرح می شود که علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟

علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟

فرهاد دوایی، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی در مورد شرایط عرضه و تقاضا برای بلیتهای قطار اظهار کرد: همچون بلیتهای هواپیما درخواستها برای بلیتهای قطار نیز زیاد است و عرضه و تقاضا برای بلیتهای قطار همخوانی ندارد. مسافرانی که از هواپیما بازمانده اند، سراغ قطار می آیند و با ظرفیت تکمیل قطارها روبرو می شوند که باعث می گردد بلیتهای قطار هم کمیاب به نظر برسد.

وی در مورد اندازه خریداری بلیتهای قطار به وسیله آژانسهای خدمات مسافرتی در زمان پیش فروش بلیتها گفت: 80 درصد بلیتهای قطار در زمان پیش فروش به آژانسها اختصاص داده شد اما به علت تقاضای زیاد شاید هر آژانس نهایتا بتواند صندلی های یک کوپه را خریداری کند که در بعضی مواقع بلیتهای یک کوپه نیز به سختی پیدا می گردد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی ادامه داد: سیستم ریلی با وجود عرضه پایین بلیتهای هواپیما باز هم یاری خوبی به جابجایی مسافران می نماید اما تقاضاها در حدی زیاد شده که توان پاسخگویی به تمام مسافران را ندارد.

دوایی گفت: با وجود هجمه مسافران پروازی به بخش ریلی این موضوع بچشم می آید که عرضه بلیتهای قطار کاهش پیدا کرد اما عرضه بلیتهای قطار هیچ تغییری نکرده است.

وی یادآور شد: حل این موضوع احتیاج به حضور و همت دولت دارد و باید دولت پای کار آمده و برای حل این معضل اقداماتی انجام دهد تا مردم در هیاهوی تهیه بلیت نباشند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی مطرح کرد: در حال حاضر یکی از معضلات اصلی شرکتهای هواپیمایی واردات قطعات هواپیما به ایران است. دولت باید قطعات ایرلاین ها را تامین کند، چرا که قطعات بسیار گران هستند و ایرلاین ها از پس خرید این قطعات بر نمی آیند. دولت باید یاری کند تا ایرلاین ها بتوانند قطعات مورد احتیاج خود را از طریقی وارد کشور نمایند.

دوایی تاکید نمود: در حال حاضر خطوط ریلی کشور و قطارها برای حل مشکل ایرلاین ها بیشترین خدمات را ارائه می نمایند و مسائل ایرلاین ها نیز تنها با واردات قطعات به کشور حل خواهد شد.

منبع: همگردی

به "علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش تقاضای بلیت قطار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید