خبرنگاران ایجاد بانک اطلاعاتی مراکز شیمیایی آذربایجان شرقی لازم است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تبریز - خبرنگاران - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: لازم است بانک اطلاعاتی مراکز شیمیایی و زیرساخت های شیمیایی استان تهیه و تدوین گردد تا در صورت بروز خطر مراکز امدادرسان با آگاهی از نوع خطر با آمادگی کامل در محل حاضر شوند.

خبرنگاران ایجاد بانک اطلاعاتی مراکز شیمیایی آذربایجان شرقی لازم است

محمدباقر آقایی روز دوشنبه در جلسه قرارگاه پدافند شیمیایی استان اظهار کرد: قرارگاه پدافند شیمیایی در جهت سامان دهی سیستم دفاعی منطقه با رویکرد کاهش خطر و مصون سازی زیرساخت های شیمیایی راه اندازی می گردد.

وی گفت: رصد و پایش تهدیدها، آموزش و اطلاع رسانی عمومی، امداد و نجات و درمان، نظم و امنیت و اسکان اضطراری در مواقع بحرانی از جمله مأموریت های این قرارگاه است.

وی با اشاره به وجود واحدهای صنعتی و فراوری مواد شیمیایی در استان، افزود: علاوه بر این آذربایجان شرقی در چهارراه مواصلاتی ریلی و جاده ای کشور قرار گرفته است و هر روز شاهد تردد محموله های شیمیایی و سوختی پرخطر از این استان هستیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تاکید نمود: حراست و حفاظت از زیرساخت های کشور در کنار مراقبت از جان و مال آحاد مردم از اولویت های اصلی و محوری پدافند غیرعامل است.

وی افزایش تاب آوری را رویکرد محوری حوزه پدافند غیرعامل دانست و افزود: برای تحقق این اهداف و رویکردها باید آسیب ها و تهدیدها در تمامی حوزه ها شناسایی و احصا شده و برای برطرف آن ها راهکارهای مناسب اتخاذ گردد.

آقایی فرهنگ سازی و کوشش در جهت افزایش تاب آوری و تداوم فعالیت های اساسی کشور را جزو برنامه های اولویت دار حوزه پدافند غیرعامل اعلام و افزود: در این راستا به شدت نیازمند همکاری تمامی دستگاه های اجرایی در بخش های دولتی و غیردولتی و نیز همراهی رسانه ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه نیازمند همراهی رسانه ها برای مطلعسازی و آموزش مردم در حوزه های مختلف پدافندغیرعامل هستیم، گفت: از ایجاد رسانه تخصصی در حوزه پدافند شیمایی حمایت می کنیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی و ارتقای مصونیت از اولویت های حوزه پدافند شیمیایی است، افزود: دو رسانه تخصصی در حوزه پدافند کالبدی و پدافند مالی در استان تشکیل شده که امیدواریم نقش بسزایی در مطلع سازی و آموزش عمومی ایفا نمایند.

وی گفت: همچنین در سه ماهه نخست سال آینده رزمایش شیمیایی در یکی از شهرک های صنعتی استان با مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی و اعضای کارگروه پدافند شیمایی برای آمادگی برای روبرو با مواقع بحرانی و خطرات پیش بینی نشده برگزار می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ایجاد بانک اطلاعاتی مراکز شیمیایی آذربایجان شرقی لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایجاد بانک اطلاعاتی مراکز شیمیایی آذربایجان شرقی لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید