ثروتمندترین افراد ژاپنی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، ثروتمندترین فرد ژاپنی حدود 25 میلیارد دلار ثروت دارد.

ثروتمندترین افراد ژاپنی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از فوربس، با وجود این که تعداد ثروتمندان ژاپنی که یک میلیارد دلار یا بیش تر ثروت دارند در سال گذشته 5 درصد افزایش یافت اما 31 نفر از 50 نفری که در این فهرست هستند در مقایسه با سال قبل دارای ثروت کمتری هستند. 50 فرد ثروتمند ژاپنی در مجموع معادل 178 میلیارد دلار دارند که در مقایسه با ثروت 186 میلیارد دلاری سال قبل کاهش یافته است.

به گفته فوربس، ثروتمندترین فرد ژاپنی در حال حاضر تاداشی یانای، بنیان گذار و مدیرعامل گروه فست ریتیلینگ است که برای نخستین بار از سال 2016 و با ثروتی معادل 24.9 میلیارد دلار در صدر ایستاده است. در مقایسه با سال قبل، ثروت وی 5.6 میلیارد دلار افزایش یافته است.

ماسایوشی سون، مدیرعامل سافت بانک که با افت 2.1 میلیارد دلاری ثروتش در سال گذشته روبرو شد جای خود را به یانای داد و با 24 میلیارد دلار ثروت در رده دوم فهرست نهاده شد.

تاکیمیتسو تاکیزاکی، با افزایش یک میلیارد دلاری ثروتش و داشتن 18.6 میلیارد دلار توانست خود را از رده چهارم به رده سوم برساند. او مالک بزرگ ترین فراوریکننده سنسورها و سیستم های مانیتورینگ در ژاپن است. نابوتادا ساجی، نفر چهارم این فهرست سال گذشته 7.2 میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد و اکنون ثروتش 10.8 میلیارد دلار است. او در حوزه فراوری آب جو فعالیت دارد.

بیشترین کاهش در ثروت به نام یوشیکو شینوهورا، نخستین میلیاردر خود ساخته زن تاریخ ژاپن به ثبت رسیده است که ارزش سهام شرکت پرسول هولدینگز وی در مقایسه با سال قبل یک سوم کاهش یافته است.

در این رده بندی از اطلاعات شخصی، سهام بورسی، تحلیل های مختلف، صورت های درآمد شرکت ها و سایر منابع استفاده شده است. ثروت خالص این افراد بر حسب ارزش سهام در بورس توکیو و نرخ برابری ین در برابر دلار تا تاریخ بیست و دوم ماه مارس سال 2019 ملاک نهاده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثروتمندترین افراد ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندترین افراد ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید