توافق اکثریت گروه های شیعی با تصویب دولت عراق

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، یک منبع مطلع عراقی اعلام نمود، گروه های شیعی با تصویب دولت مصطفی الکاظمی که طی 48 ساعت آینده وزرای خود را اعلام خواهد نمود، موافقت نموده اند

توافق اکثریت گروه های شیعی با تصویب دولت عراق

به نقل از شبکه خبری المیادین، یک منبع مطلع از مذاکرات تشکیل دولت بیان کرد: لیست اسامی وزرای جدید طی 48 ساعت اعلام خواهد شد و اکثریت گروه های شیعه با تصویب کابینه جدید موافق هستند.

منابع اعلام نموده بودند اسامی که برای کابینه اعلام شده بخشی از آن دقیق و بخشی غیردقیق هستند.

به گفته این منابع، احتمالا تغییراتی در اسامی به وجود خواهد آمد چراکه هنوز در مرحله مذاکره هستند.

چهارشنبه گروه های شیعه نشستی را با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق برگزار کردند اما به نتیجه ای نرسیدند.

الکاظمی پیشتر بیان کرد مذاکرات تشکیل دولت در فضای محبت آمیز ای برگزار می گردد و باید تیم دولتی شفافی تشکیل گردد که خواسته های مردم را برآورده کند.

همچنین به گفته یک منبع سیاسی، بعضی گروه های سیاسی مذاکرات با الکاظمی را بدون اطلاع بقیه گروه ها شروع نموده اند. این گروه ها از الکاظمی خواسته اند دو پست جدید در دولتش ایجاد کند.

این منبع اضافه نمود: گروه های سیاسی به الکاظمی گفتند مجلس چنین کابینه ای را تصویب نمی کند. آن ها شروطشان را به الکاظمی گفته اند. آن ها بدون اطلاع دیگر گروه ها و در راستای رقابتی که دیگر بر عراقی ها پوشیده نیست با الکاظمی مذاکره کردند.

این منبع بیان کرد: گروه های سیاسی از الکاظمی خواسته اند دستگاه اطلاعات عراق و پست مدیر دفتر نخست وزیر و دبیرکلی کابینه را نیز در مذاکرات قرار دهد و دو پست جدید معاون نخست وزیر در امور امنیت و معاون نخست وزیر در امور انرژی و اقتصاد را نیز ایجاد کند.

این منبع گفت: نخست وزیر مکلف با نزاعی بر سر پست وزارت کشور و وزارت دفاع روبرو است.ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "توافق اکثریت گروه های شیعی با تصویب دولت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق اکثریت گروه های شیعی با تصویب دولت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید