معین تکلیف معلمان فاقد رتبه تا انتها اردیبهشت

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سرپرست آموزش و پرورش گفت: معلمان فاقد رتبه در موضوع رتبه بندی باید تا انتها اردیبهشت مشخص تکلیف شوند.

معین تکلیف معلمان فاقد رتبه تا انتها اردیبهشت

به گزارش ایرنا، رضامراد صحرایی روز چهارشنبه در نشست با مدیران مدارس شهر تهران اظهارداشت: در کشور ما هر وقت بحث از مدیران می گردد، همه به مدیران کل فکر می نمایند اما واقعیت این است که مدیران مدرسه، آینده سازان هستند که بدون امکانات اقدامات بزرگی انجام می دهند.

وی اضافه نمود: مدیر مدرسه، رکن مهم نظام تعلیم و تربیت است. اگر سند تحول را به دست مدیران مدارس می دادیم، بی شک اجرایی می شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما با نسلی روبرو هستیم که آنها را به درستی درک نمی کنیم، گفت: با این نسل باید آنگونه که هستند برخورد کنیم؛ نه آنطور که خودمان می خواهیم.

وی با بیان اینکه آینده کشور به دست مدیران است، اضافه نمود: سند تحول بنیادین منشور خدمت در اموزش و پرورش است و به سند جدیدی احتیاج نداریم. محل اجرای سند تحول بنیادین، مدارس است. بعضی می گویند سند تحول بنیادین اشکال دارد و این در صورتی است که سند مسئله ای ندارد و سند در حال اجراست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: سند تحول شریک راهبردی نسل آینده را خانواده می داند. اگر بخواهیم آینده خوبی را ترسیم کنیم، یک مقدمه اجتناب ناپذیر با عنوان مدرسه دارد. نقش مدرسه به عنوان کانون تربیت هر روز در جوامع پررنگ تر می گردد.

صحرایی با اشاره به 6 ساحت سند تحول بنیادین گفت: هر مدرسه یک مهارت سرا باید باشد و معلمان باید آموزش ببینند و متبحر شوند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به اهمیت همگرایی خانواده و نظام تعلیم و تربیت اشاره نمود و گفت: کمبود معلم یکی از دغدغه های ما در سال تحصیلی جاری بود که در این راستا انتظار داریم با واقع بینی نسبت به حل این مشکل قدم برداشته گردد.

به گفته وی، رتبه بندی مهم ترین اقدام تحولی آموزش و پرورش است و ضامن پویایی نظام تعلیم و تربیت محسوب می گردد، اگر از تدوین آیین نامه تا اجرا، مدیران مدرسه در این فرآیند حضور می داشتند، این روند به درستی پیش می رفت.

سرپرست آموزش و پرورش اضافه نمود: 45 هزار معلم فاقد رتبه و 35 هزار نفر هم رتبه خود را مشاهده نمی نمایند که این موضوعات تا انتها اردیبهشت باید مشخص تکلیف شوند.

صحرایی گفت: سال آینده برای نخستین بار کنکور اختصاصی تربیت معلم را خواهیم داشت بعلاوه برای نخستین بار شیوه دو مدرکی را در تربیت معلم خواهیم داشت که به این واسطه از دانشگاه های برتر دانشجو می پذیریم.

منبع: فرارو

به "معین تکلیف معلمان فاقد رتبه تا انتها اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف معلمان فاقد رتبه تا انتها اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید