تداوم تهدیدها علیه سیاستمداران آلمانی از طرف گروه های افراطی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، زنجیره تهدید به قتل سیاستمداران آلمانی از طرف گروه های افراطی در این کشور همچنان ادامه دارد.

تداوم تهدیدها علیه سیاستمداران آلمانی از طرف گروه های افراطی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها به نقل از روزنامه فرانکفورتر روند شای، تهدید به قتل سیاستمداران آلمانی از طرف گروه های راستگرای افراطی همچنان ادامه دارد.

بعد از تهدیدهایی که علیه رهبران حزب سبز آلمان از طرف این گروه افراطی شکل گرفت حالا همچنین مایکل رات، معاون وزارت خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات هم پیامی تهدید آمیز را از طرف این گروه افراطی دریافت کرده است.

وی در توئیتر ایمیلی را منتشر کرد که در آن نوشته شده بود که وی هم در لیست ترور واقع شده است. در این پیام تهدید آمیز آمده بود که ما شما را خواهیم گرفت. وی تهدید به جراحت با یک چاقوی تیز شده بود.

مایکل رات در این باره که تروریسم راست افراطی در کشورش دست کم گرفته شود هشدار داده و گفت: این کلام ها می تواند تبدیل به عمل شود.

مدتی است که خشونت راست افراطی در آلمان سیاستمداران این کشور را هدف قرار داده و ترور سیاستمداران و ارسال نامه های تهدید آمیز برای فعالان سیاسی از سوی راستگرایان افراطی نگرانی مقامات این کشور را بر انگیخته است.

چند ماه پیش والتر لوبکه، در نیمه شب 12 خرداد ماه در بالکن خانه مسکونی اش به ضرب گلوله کشته شد. دفتر دادستانی فدرال آلمان این جرم را به عنوان یک ترور سیاسی از سوی فردی با پیشینه راست افراطی طبقه بندی کرد.

چند روز پیش هم یک گروه راست افراطی آلمان موسوم به لشکر سلاح اتمی (AWD) با ارسال یک رایانامه به سم ازدمیر از رهبران حزب سبزهای آلمان، وی را تهدید به مرگ کرد.

به نوشته رسانه های آلمانی نام ازدمیر در صدر فهرست اسامی است که این گروه به دفتر وی ارسال کرده و در آن مدعی شده است که قصد کشتن آن ها را دارد. در این رایانامه تهدید آمیز علیه ازدمیر این گونه نوشته شده است که هنوز قطعی نیست که شما را کی و کجا اعدام کنیم. شاید در یک گردهمایی عمومی باشد و شاید هم در محل سکونت به سراغتان بیاییم.

کلایدیا رات از دیگر سیاستمداران بلند پایه حزب سبز آلمان است که ایمیل تهدید آمیزی را از طرف گروه های راست افراطی دریافت کرده است. گروه راست افراطی موسوم به لشکر سلاح اتمی خطاب به این سیاستمدار آلمانی گفته اند که شما در حال حاضر نفر دوم لیست مرگ ما قرار دارید. این گروه راست افراطی با این نام در آمریکا شهرت دارد که چند ماهی است مدارکی دال بر فعالیت های شاخه آلمانی آن هم مشاهده شده است.

این گروه راست افراطی در ایمیل تهدید آمیز خود علیه رات از وی که سمت معاون مجلس آلمان را هم بر عهده دارد درخواست کردند که تا خاتمه این هفته در بیانیه ای کتبی در رسانه های اجتماعی آشکارا از حزب سبز فاصله بگیرد.

اخیرا برخی دیگر از سیاستمداران محلی و ایالتی آلمان هم از طرف گروه های راست افراطی تهدید به قتل شده اند. مایک موهرینگ، نامزد سر لیست حزب دموکرات مسیحی در ایالت تورینگن از جمله این سیاستمداران بوده است.

بسیاری از سیاستمداران آلمانی با نگرانی به این مسئله واکنش نشان داده اند.

دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در پی کشته شدن یک سیاستمدار طرفدار مهاجرت در این کشور و حمله فردی مسلح به یک کنیسه و مغازه ای در شهر هاله واقع در ایالت زاکسن، تحت فشار قرار گرفته است.

در واکنش به تشدید فعالیت های خشونت بار راستگرایان، کابینه آلمان چندی پیش قوانینی برای مقابله با این جریان به تصویب رساند که شامل اعمال مقرراتی سخت تر در زمینه مالکیت سلاح و نظارت بیشتر بر انتشار مطالب نفرت انگیز در اینترنت می شود.

بسیاری از سیاستمداران آلمانی خواستار اجرای هر چه سریع تر این مصوبه هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تداوم تهدیدها علیه سیاستمداران آلمانی از طرف گروه های افراطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم تهدیدها علیه سیاستمداران آلمانی از طرف گروه های افراطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید