بیانیه باشگاه پیکان دراعتراض به داوری ها: اشتباهات داوری، ما را به گوشه رینگ برد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران (پانا) - باشگاه پیکان در اعتراض به تکرار اشتباهات داوری بیانیه ای را صادر کرد.

بیانیه باشگاه پیکان دراعتراض به داوری ها: اشتباهات داوری، ما را به گوشه رینگ برد

به گزارش سایت رسمی پیکان، در پی رخ دادن اشتباهات داوری علیه تیم پیکان در چند بازی گذشته و به خصوص ملاقات عصر دوشنبه با گل گهر سیرجان این باشگاه طی بیانیه ای اعتراض خود را به گوش مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته داوران رساند.

در متن بیانیه پیکانی ها آمده است:

غمگینیم؛ آزرده خاطر و دل شکسته ایم از ناملایمتی هایی که طی هفته های گذشته به امید بازگشت عدالت به داوری های فوتبال تحمل کردیم. هرچه شد، ایستادیم و دم نزنیم تا مبادا روح پاک فوتبال خدشه دار گردد؛ زبان باز نکردیم تا شان و شخصیت قشر زحمتکش فوتبال مان به خطر نیفتد، هرچه گفتند سرمان را پایین انداختیم و راه مان را رفتیم تا نگویند قصد رقم زدن نتیجه بیرون از مستطیل سبز را دارند.

پنالتی صحیح مان را در مشهد برگرداندند، به کارشناسان سپردیم. در مصاف حساس جام حذفی به ناحق بازنده شدیم و در استادیوم آزادی پنالتی مان را ندریافتد بازهم سکوت کردیم. به راستی طاقت انسان ها چقدر است؟ شاید ما صبوری را بلد نیستیم، شاید ما نمی دانیم راه پیروزی چیست؟ شاید هم دیگران تصور می نمایند همواره باید ساکت باشیم و روی اصل دیرین مان که جز احترام نیست، پافشاری کنیم.

خسته ایم؛ احساس می کنیم هرچه زحمت بکشیم و کوشش کنیم، فایده ای ندارد وقتی هیچ عزمی برای بهبودی شرایط داوری های مشاهده نمی گردد. انگار کسی نیست ببیند که سوت به دست های لیگ چگونه حق را در زمین توزیع می نمایند؛ گیج شده ایم و طاقت مان طاق است از نامهربانی های قشری که همواره مظلوم خطاب شان کردیم.

دیروز وقتی بازیکن حریف با دست توپ را وارد دروازه مان کرد و صحنه های مشکوک بعدی رخ داد، یکبار دیگر مات و مبهوت به سرنوشتی فکر کردیم که ظاهرا افراد دیگری آن را برایمان از قبل نوشته اند. حالا ما ماندیم و قلبی آکنده از اندوه و درد و محرومیت همزمان سرمربی و دستیار اولش در مسابقه آینده.

کاش یک نفر پیدا گردد که صدایمان را بشنود، یک نفر که بداند ما هم مثل 15 تیم دیگر لیگ برتر زحمت کشیدیم و زجرها تحمل کردیم تا شاید خنده را بر لبان کارگران زحمتکش گروه صنعتی ایرانخودرو بیاوریم و در این روزهای سخت مالی دلخوش شان کنیم.

کاش رییس جدید فدراسیون فوتبال که با هزاران امید و آرزو او را پذیرفتیم، در روزهایی که ویروس منحوس کرونا امان مان را بریده، فکری به حال قضاوت هایی کند که ما را به گوشه رینگ برده، مایی که از هرلحاظ جزو محدودترین تیم های لیگ برتر هستیم و تنها دلخوشی مان به دریافت حقی است که برایش ماه ها جنگیده ایم.

امروز با دلی شکسته، آرزو می کنیم تا اشتباهات داوران در بازی های لیگ برتر به حداقل برسد و همه با هم از زیبایی ها و جاری شدن عدالت در مسابقات لذت ببریم. بله، عدالت؛ این تنها خواسته ما از فوتبالی است که حتی برگزاری مسابقاتش بدون طرفداران هم شادی و نشاط را در جامعه جاری می نماید.

در خاتمه از کمیته محترم داوران عاجزانه می خواهیم که بعد از آنالیز صحنه های داوری در بازی های گذشته پیکان ، با مقصران اشتباهات سریالی اتفاق افتاده برخورد نموده و مقدماتی را فراهم آورد تا در آینده شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

به امید روزهای خوب.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بیانیه باشگاه پیکان دراعتراض به داوری ها: اشتباهات داوری، ما را به گوشه رینگ برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پیکان دراعتراض به داوری ها: اشتباهات داوری، ما را به گوشه رینگ برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید