بنیان گذاران خبرنگاران نشان امین الضرب دریافت کردند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نشان کارآفرینی و لوح کارآفرینی امین الضرب سال جاری از طرف اتاق بازرگانی تهران به پژوهشگران فرهنگی، صنعتگران، پیشکسوتان این حوزه و فعالان استارت آپی اهدا شد. سومین دوره مراسم اعطای نشان و لوح امین الضرب همزمان با صد و سی و پنجمین سال تاسیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، 18 دی 1397 در تالار وحدت تهران، برگزار گردید. در این مراسم حمید محمدی و سعید محمدی، بنیان گذاران خبرنگاران نشان و لوح کارآفرین برتر امین الضرب، مهم ترین نشان کارآفرینی بخش خصوصی را دریافت کردند.

بنیان گذاران خبرنگاران نشان امین الضرب دریافت کردند

در نخستین بخش از مراسم اعطای نشان و لوح امین الضرب، از استاد عزت الله فولادوند و استاد محمدعلی موحد، دو چهره فرهنگی اثرگذار در حوزه اندیشه و اقتصاد تقدیر شد. سپس لوح و نشان امین الضرب به پیشکسوتان و فعالان حوزه اقتصاد و صنعت اهدا شد. سیدابولقاسم مرتضوی، بنیانگذار کارخانه آرد ستاره، لئون آهارونیان، پیشکسوت حوزه حمل ونقل و مدیرعامل شرکت ستی، سلطان حسین فتاحی، بنیانگذار کارخانه لوازم خانگی امرسان و اکبر ابراهیمی، رئیس هیات مدیره گروه صنعتی پاکشوما به پاس فعالیت های صنعتی، فراوریی و ایجاد اشتغال لوح و نشان کارآفرینی امین الضرب سال 1397 را از اتاق بازرگانی تهران دریافت کردند.

در ادامه این مراسم از بنیان گذاران استارت آپ های موفق در کارآفرینی تقدیر شد. سعید و حمید محمدی، بنیان گذاران وبلاگ آبی اناری ها و محمدجواد شکوری مقدم، بنیان گذار آپارات و فیلیمو موفق به دریافت نشان و لوح امین الضرب در سومین دوره اعطای این نشان شدند. وبلاگ آبی اناری ها بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران و آپارات پرمخاطب ترین سرویس اشتراک گذاری ویدئو در ایران است.

یادگاری برای نسل های آینده

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، پیش از اعلام برگزیدگان نشان امین الضرب سال جاری، با تقدیر از برگزیدگان دو دوره پیش، نشان امین الضرب را جایزه بزرگ کارآفرینی برای فعالان اقتصادی معرفی کرد و گفت: امیدواریم در سال های آینده با همراهی بیشتر جامعه اقتصادی کشور، این جایزه به یادگاری ماندگار برای صاحبان کسب وکار و نسل های آینده تبدیل گردد و بتوان آن را نوبل کارآفرینی ایران شناخت. خوانساری هدف از برگزاری این مراسم را که نگاه بخش خصوصی به آن غیرسیاسی و غیرجناحی است، آبادانی ایران اسلامی بیان کرد و گفت: جامعه ما امروز احتیاجمند دمیدن روحی تازه است که بتواند محرک نشاط و انگیزه برای جوانان باشد. همه ما در این مراسم دور هم جمع شده ایم تا کارآفرینان سخت کوش و خستگی ناپذیر را ستایش کنیم. چرا که معتقدیم این بخش خصوصی است که به کارآفرینان اعتبار می دهد و این کارآفرینان، کارخانه ها و صنایع هستند که در طول تاریخ، میراث و یادگارشان باقی می ماند. ما به جوانانی مانند خالقان مجموعه کافه بازار و دیوار می بالیم که با نیروی جوانی توانستند بخشی از بازار ایران را دگرگون نمایند و از رفتار بزرگانی مثل مرحوم احتیاجمند (بنیانگذار سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) الگو می گیریم. اکنون زمانی است که باید از استارت آپ ها و جوانان پرکوشش تقدیر گردد و روحیه آنها را برای کار بیشتر زنده نگه داشت.

گام مهمی برای ترویج کارآفرینی

حمید و سعید محمدی، بنیان گذاران وبلاگ آبی اناری ها نشان کارآفرینی امین الضرب را از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران و حسام آرماندهی، برگزیده دوره دوم نشان کارآفرینی امین الضرب، دریافت کردند. حمید محمدی پس از دریافت این نشان، ضمن سپاس از اتاق بازرگانی تهران، درباره این مراسم و نشان امین الضرب گفت: دریافت نشان ارزشمند امین الضرب در جمع پیشکسوتان و ستارگان صنعت و فرهنگ بار مسئولیت سنگینی را روی دوش ما می گذارد. ما اعتقاد داریم که این نشان تاثیر مهمی در ترویج فرهنگ کارآفرینی برای جامعه ای که احتیاج به دیدن الگوی موفقیت و شنیدن داستان های موفق دارد، می گذارد. به خصوص در شرایط فعلی کشور. اعتماد به کارآفرینان و برندهای ملی گام مهمی برای توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی به شمار می رود. ما به عنوان کسانی که متولدان نسل بعد از انقلاب هستیم، همیشه رویای آن را داشتیم که ایران هم با برندهای ملی و پرافتخار شناخته گردد و ما هم در کوشش هستیم یکی از این برندها را با اعتماد مردم ایجاد کنیم.

کارآفرینی در جهت فناوری ها و تغییرات جدید

در خاتمه این مراسم که به مناسبت صد و سی و پنجمین سالگی تاسیس اتاق بازرگانی تهران برگزار گردید، معاون اول ریاست جمهوری با اشاره به انتخاب مدیران دیجی کالا و آپارات به عنوان کارآفرینان برتر، این انتخاب را به این معنا دانست که باید کارآفرینی در جهت فناوری جدید و بر اساس تغییرات اجتماعی کشور باشد.

انتخاب کارآفرینان برتر در بخش خصوصی که خود بخش خصوصی آنها را برگزیده است، به معنای ترغیب همه شرکت ها و موسسات و شهروندان به این دلیل است که کارآفرینی یکی از ضروریات امروز و آینده کشور است. کارآفرینی با کشف و خلق فرصت های جدید می تواند کشور را از موانع عبور دهد. اگر کشور در شرایط سخت اقتصادی و محدودیت های ناشی از تحریم هم نبود، باز احتیاجمند باز کردن افق های بزرگ برای کشور بودیم، چه برسد به مقطع فعلی که دشمنان کوشش دارند آینده نامعلوم و تیره و تاری را پیش روی ملت بگذارند.

امین الضرب، موسس اتاق بازرگانی تهران

محمدحسین امین الضرب، تاجر ایرانی، دوره قاجار بود که نخستین دستگاه فراوری برق را از روسیه به ایران وارد کرد. به این ترتیب برق به جایگزینی برای روغن و نفت به عنوان روشنایی تبدیل شد. همچنین او موسس اتاق بازرگانی تهران، پارلمان بخش خصوصی کشور، بود که پایه گذار مجلس مشروطیت در ایران شد. اتاق بازرگانی تهران از سال 1395 با برگزاری مراسم اعطای نشان امین الضرب سنگ بنای اهدای این نشان را گذاشت. این نشان به فعالان و پیشکسوتان بخش خصوصی اهدا می گردد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "بنیان گذاران خبرنگاران نشان امین الضرب دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیان گذاران خبرنگاران نشان امین الضرب دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید